fbpx

Taksi paslaugos pabrango, bet ne dėl koronaviruso

Dalintis:

„Taksi paslaugos pabrango. Už kelionę nuo autobusų stoties iki poliklinikos paprašė 3,5 euro, o seniau užtekdavo 2 eurų. Pikčiausia, kad įlipusi į taksi nemačiau informacijos, kiek kainuoja vienas kilometras, ir taksometro vairuotojas neįjungė“, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo garbaus amžiaus moteris.   

Moteris domėjosi, ar Mokesčių inspekcija kontroliuoja taksi veiklą, ar tikrina taksometrų naudojimą. Jei taksi vairuotojas neįjungia taksometro, vadinasi, veža nelegaliai – nemoka mokesčių.

„Tauragės kurjerio“ kalbintas taksi vairuotojas patvirtino, kad taksi paslaugos išties brango, tačiau ne dabar, o iškart po Naujųjų metų. Pasak jo, iki šių metų sausio tauragiškės minėtas maršrutas kainavo 2,5 euro, o nuo sausio – 3 eurus. Tačiau, pasak taksi vairuotojo, skirtingi vežėjai gali taikyti skirtingas kainas. Taksi paslaugas Tauragėje teikiantis vyras teigė, kad keleivio įsėdimo mokestis šiuo metu – 1,30 Eur, o nuvažiuotas kilometras – 60–80 centų.

Kitas taksi vairuotojas tvirtino, kad nuo sausio Tauragėje neliko pavežėjų. Pakeitus veiklą iš pavežėjo į taksi teko investuoti iki 800 ar 1000 eurų. Reikėjo pirkti plafonus, taksometrus, pabrango draudimai. Taigi tiesa, kad mieste kad ir už nedidelį atstumą klientui tenka mokėti ne mažiau nei 3 eurus. Pasak pašnekovo, Tauragėje taksi jau galima užsisakyti mobiliąja programėle „Bolt (Taxify)“. Ši programėlė taksi vairuotojui leidžia rasti klientą šiam nė nepasakius adreso, o mokestis už paslaugą apskaičiuojamas centų tikslumu. Tiesa, tam reikia turėti išmanųjį telefoną ir interneto ryšį.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Kontrolės departamento direktorė Vida Okuličienė informavo, kad, VMI duomenimis, Tauragės savivaldybėje registruota 11 įmonių, kurios vykdo taksi veiklą, ir 12 įmonių – pavežėjų. 47 gyventojai yra įregistravę individualią veiklą pagal pažymą. Taip pat yra 60 gyventojų, teikiančių pavežėjimo paslaugą.

– Pernai VMI atliko tiek dėl keleivių vežimo veiklą vykdančių asmenų, tiek dėl vežimo organizatorių veiklos apie 50 įvairių kontrolės veiksmų. Už nustatytus administracinius nusižengimus surašyti 27 administracinių nusižengimų protokolai, – informavo Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė.

Anot V.Okuličienės, dažniausiai fiksuojamas pažeidimas – neišduoti apskaitos dokumentai sumokėjus už paslaugą, taksi automobilyje neįjungtas taksometras. Nustatytas atvejis, kai naudojamas taksometras buvo neįregistruotas. Kai kurie taksistai paslaugas teikė neįregistravę veiklos. Kai kurie prasižengė nebe pirmą kartą. Apie pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti Pasitikėjimo telefonu 1882.

Gyventojai, pageidaujantys verstis savarankiška keleivių pervežimo veikla – teikti taksi, pavežėjimo paslaugas – turi įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba steigti įmonę.

– Kalbant apie šią veiklos sritį svarbu atsižvelgti į keletą aspektų. Tais atvejais, kai gyventojai keleivių ieško turėdami tikslą juos nuvežti ir gauti už tai atlygį, yra vertinama, kad asmuo vykdo veiklą. Šią veiklą reikia registruoti, gautas pajamas deklaruoti ir sumokėti priklausančius mokesčius. Vykdantieji individualią veiklą turi mokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM dydis priklauso nuo apmokestinamųjų pajamų dydžio ir gali siekti nuo 5 iki 15 proc.), valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, kitus mokesčius. Visą aktualią informaciją paprasta savarankiškai rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba, prireikus konsultacijos, teirautis trumpuoju telefonu 1882, kreiptis į bet kurį VMI padalinį. Kai gyventojas kartais, pavyzdžiui, vykdamas automobiliu į darbą, grįždamas iš studijų, pakeliui paima ir kelis keleivius, kurie bendrai susimoka už kurą, tuomet nelaikoma, kad jis vykdo komercinę veiklą bei gauna pajamų, nuo kurių reikia mokėti mokesčius, – patikslino V.Okuličienė.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą