Tarnyba užbaigta be iškilmių

Dalintis:

Šiandien Laužo kaime esančiame Kęstučio batalione privalomąją karo tarnybą baigė daugiau nei 400 karių. Šįkart atsisveikinimas su kariais vyko be iškilmių ir net be artimųjų sveikinimų.

Vos šalyje paskelbus karantiną, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas informavo, kad šauktiniai lieka batalione. Taip nuspręsta vardan saugumo ir atsakingo karantino sąlygų laikymosi. Bataliono vadas pulkininkas leitenantas Vytis Andreika informavo, kad paskutinis viešas renginys, kuriame kariai dalyvavo, buvo Kovo 11-osios minėjimas Tauragėje, Pilies aikštėje.

– Negalima rengti masinių renginių, tai ir artimieji į batalioną nebus įleidžiami. Kariai išretintoje rikiuotėje atsisveikins su tarnyba. Planuojame rikiuoti po vieną kuopą, maždaug po 120 karių, – dar prieš rikiuotę kalbėjo plk.ltn. Vytis Andreika.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Iš viso penktadienį bataliono aikštėje rikiavosi keturios kuopos. Kiekviena skirtingu laiku. Aikštė šįkart atrodė neįtikėtinai pustuštė, mat paprastai karių tarnybos užbaigimą žymėdavo didžiulis renginys, su valdininkų ir vadų sveikinimais, su gėlėmis laukiančiais artimaisiais. Šįkart prie bataliono vartų stovėjo vos du-trys automobiliai, su lūkuriuojančiais šeimos nariais.

Tarnybą baigė 436 kariai. Iš jų 178 į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atėjo savo noru. 76 kariai parašė prašymus likti kariuomenėje, iš kurių 30 pageidauja likti Kęstučio batalione.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą