Tauragė kvies vakcinuotis ir jaunesnius žmones

Dalintis:

Kitą savaitę Tauragės rajonas turėtų gauti per 1300 „AstraZeneca“ („Vaxzevria“) vakcinų dozių, tačiau iš šiuo metu kviečiamų prioritetinių grupių žmonių, norinčių skiepytis šia vakcina, lyg ir nebėra. Šiandien Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ieškojo išeities, kaip išnaudoti Tauragei pasiūlytą vakciną.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad 1-ąja vakcinos doze Tauragėje jau paskiepyti 7056 žmonės, o 2-ąja – 2459. Vien praėjusią savaitę 1-ąja vakcinos doze paskiepyti 576, 2-ąja – 364. Šiandien vakcinavimas nevyksta.

Kitą savaitę, galbūt gegužės 5-ąją, Tauragė turėtų gauti 1152 „Pfizer“ vakcinos dozes ir kažkurią kitos savaitės dieną dar 1300 „AstraZeneca“ („Vaxzevria“) vakcinos dozių. Anot Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Donato Petrošiaus, prioritetinių grupių sąrašai jau išnaudoti, norinčiųjų skiepytis „AstraZeneca“ („Vaxzevria“) lyg ir nebėra. Esą atsirado ir tokių pacientų, kurie pasiskiepiję „AstraZeneca“ („Vaxzevria“), revakcinuotis ja nebenori, nori kitos vakcinos.

Posėdyje diskutuota, kaip panaudoti šią vakciną, ir nuspręsta, kad reikia pasiūlyti skiepytis žmonėms iš žemesnių prioritetinių grupių – 45-erių metų ir vyresniems. Priminta, kad gali būti skiepijami nesirgę COVID-19 liga, taip pat asmenys, persirgę COVID-19 liga ir yra praėję 180 dienų nuo diagnozės nustatymo dienos.

Tauragės PSPC skelbia, kad registracija vakcinacijai vyksta telefonais 8 614 29 127 ir 8 682 729 25, skambinti nuo 8 iki 17 val.

Tame pat posėdyje užsiminta ir apie planuojamą Tauragėje, bendruomenių namuose, įkurti skambučių centrą, kuriame bus įkurtos dvi darbo vietos.

Posėdyje dalyvavusi Valstybinės maisto ir veterinarijos inspektorė Lijana Kadienė informavo apie patikrinimus lauko kavinėse. Dviejose nustatyta keletas pažeidimų: klientams siūlė pledus, ant stalo buvo padėtos bendro naudojimo druskinės, pipirinės, bendro naudojimo induose buvo servetėlės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą