Tauragėje karščiavimo klinika dar neveikia

Dalintis:

Kai kuriose Lietuvos miestuose duris jau atvėrė karščiavimo klinikos. Tokia klinika bus ir Tauragėje, tačiau kada ji pradės veikti – neaišku. Kol kas tebevyksta organizaciniai darbai.

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įpareigojo šalies savivaldybes steigti karščiavimo klinikas, kuriose bus priimami karščiuojantys galimai koronavirusu COVID-19 užsikrėtę asmenys. Numatyta, kad į šias klinikas galės kreiptis 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8 C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ pirmadienį sakė Tauragės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius, karščiavimo klinika bus įkurta Jūros g. 5, poliklinikos pastate. Įėjimas bus per šonines duris. Karščiavimo klinikai skirtos patalpos pradėtos ruošti savaitgalį, tačiau, kiek žmonių ir kokiu grafiku klinikoje dirbs kol kas neaišku.

Pasak Tauragės PSPC vadovo, karščiavimo klinikoje pacientams bus atliekamas bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas uždegimui nustatyti, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas. Dėl tyrimų, kurių Tauragės PSPC neatlieka, derinama su kita medicinos įstaiga bei laboratorija. Anot D.Petrošiaus, dar nėra aišku, ar karščiavimo klinikoje, pirmajame jos veikimo etape, bus imamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose. Į kliniką turėtų nukreipti šeimos gydytojai, tačiau kol kas derinamos techninės galimybės.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą