Viešnagės Lietuvoje metu Konstantinopolio patriarchas Bartolomėjus I susitiko su Lietuvos prezidentu ir Vyriausybe prašydamas sudaryti sąlygas kurti šio patriarchato bažnytinę struktūrą šalyje – alternatyvą Maskvos patriarchatui. Šį vizitą paskatino susiklostę įvykiai, kai iš Maskvos patriarchato pašalinti penki stačiatikių kunigai ieškodami teisybės kreipėsi į Konstantinopolio patriarchatą. Jo sinodas ne tik grąžino šventikams statusą ir priėmė į savo gretas, bet ir pradėjo rūpintis naujos struktūros įteisinimu Lietuvoje.
Praėjusią vasarą Maskvos patriarchatui pavaldus Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas Inokentijus savo dekretais pašalino penkis dvasininkus iš kunigų luomo. Tarp jų buvo Georgijus Ananjevas, kunigavęs ne tik Klaipėdoje, bet ir dvylika metų Tauragėje, Šv. Vilniaus kankinių Antano, Jono ir Eustachijaus cerkvėje. Dabar toje cerkvėje dirba naujas statytinis.
– Atvykęs Bartolomėjus I savo misiją įvykdė. Tai istorinis momentas, mes nežinome, kaip toliau viskas klostysis, dabar viskas priklauso nuo Lietuvos valstybės sprendimo ir jos veiksmų. Detalių nežinome, niekas neinformavo. Patriarcho asmeninis palaikymas labai svarbus, džiaugiuosi, kad reikalai pajudėjo, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo G.Ananjevas.
Bartolomėjus I susitiko ne tik su dvasininkais, bet ir su tikinčiaisiais, kurių susirinko labai daug. Patriarchas kiekvieną pasveikinęs įteikė atminimo dovanas, išbučiavęs vaikus juos taip pat apdovanojo. Georgijus teigė, kad visi buvo sujaudinti pasauliniu mastu žinomo patriarcho paprastumo ir atvirumo.
– Jis ne dėl mūsų, penkių kunigų, atvyko. Bartolomėjui I svarbiausia, kad krikščionys būtų vieningi ir gyventų santarvėje. Būdamas garbingo amžiaus, jis keliauja iš vienos šalies į kitą, skuba į susitikimus, aukoja liturgiją, stebiuosi, iš kur tiek jėgų turi. Matyt, yra teisingame kelyje ir Dievas jam teikia stiprybės, – kalbėjo tėvas Georgijus.
Georgijus Ananjevas tikisi, kad po mėnesio ar pusantro pajudės juridiniai reikalai dėl bažnytinės struktūros, tada jie sužinos, kokiomis sąlygomis viskas bus kuriama, o rezultato, kai bus pastatytos bažnyčios ir suburtos didelės bendruomenės, reikės laukti 15 metų.
– Maskvos patriarchatas prieš mus nustatė žmones. Todėl tai dar ne pergalė. Pergalė bus, kai suklestės bendruomenės, kai turėsime bažnyčias, kai pastatysim savo cerkves, ateis žmonės. Klaipėdoje jau yra tokia bendruomenė, žmonės renkasi, – sakė kunigas.
Georgijus Ananjevas neabejoja, kad Tauragėje bus žmonių, norinčių lankyti Konstantinopolio patriarchato cerkvę, kurioje jis aukos mišias. Jam reikia visuomenės palaikymo, nes be to, pasak kunigo, nėra prasmės ką nors daryti. G.Ananjevas tvirtino, kad visada jam padėdavo Tauragės savivaldybė, su jos ir rėmėjų bei tikinčiųjų pagalba buvo pakeistas Tauragės Šv. Vilniaus kankinių Antano, Jono ir Eustachijaus cerkvės stogas, langai, atnaujinta šildymo sistema. Ir dabar, prireikus pagalbos, jis tikisi jos sulaukti iš tikinčiųjų, pasiturinčių žmonių ir Tauragės rajono savivaldybės.