Tauragėje pastatyti areną siūlosi penki rangovai

Dalintis:

Praėjo visa Tauragės rajono savivaldybės tarybos kadencija, kai prieš ketverius į savivaldą kandidatuojantys vietos politikai pradėjo kalbėti apie grandiozinės Tauragės sporto ir pramogų arenos statybas. Kiek per tą laiką projektas pasistūmėjo? Dėl vis neįvykstančių statybos konkursų pernai Tauragės savivaldybė neteko beveik 1,3 milijono eurų Valstybės investicijos programos lėšų.

Projektą kūrė dar 2019-aisiais

2019 metų sausį Tauragės savivaldybės administracija pasirašė sutartį su Vilniaus bendrove „Synergy Solutions“ dėl arenos projektavimo. Tam buvo skirta beveik 80 tūkstančių eurų.

Po metų – 2020-ųjų sausį arenos projektas buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą. Iš valstybės biudžeto projektavimo darbams atlikti tais metais skirta 50 tūkstančių eurų.

Tų pačių metų vasario 27-ąją savivaldybė sporto arenos projektą pristatė visuomenei. Kilo daugybė diskusijų – ar tokios didžiulės arenos Tauragei reikia, kiek kainuos jos statybos ir vėliau išlaikymas? Arena pagal projektą išdygti turėtų Tauragės mieste, Bernotiškės gatvėje.

Tauragės sporto arena bus statoma Bernotiškės g. 11
TK archyvo nuotrauka

Praėjus dar daugiau nei metams – 2021-ųjų rugsėjo 27 dieną buvo išduotas leidimas arenai statyti. O tų pačių metų lapkričio 5 dieną paskelbtas pirmasis rangovo atrankos konkursas.

Štai čia viskas ir įklimpo. Konkursai buvo skelbiami vienas po kito – arba jame dalyvaujančios įmonės pasiūlydavo per didelę kainą, arba neatitikdavo reikalavimų, arba nedalyvaudavo visai.

Penki dalyviai

Paskutinis arenos konkursas buvo paskelbtas 2022 metų rudenį. Keletą kartų jo terminas pratęstas. Prieš žiemos šventes pagaliau atplėšti vokai su pasiūlymais.

Ar šįkart konkursas įvyks, greičiausiai priklausys nuo pasiūlytos kainos. Mat nežmoniškai brangstant statyboms pirminė numatyta arenos statybų kaina nebeteko prasmės. Prieš ketverius metus svarstyta apie 9–10 milijonų eurų. Kiek vėliau kalba pasisuko jau apie 15–17 milijonų eurų. Dabar rajono valdžia neatmeta, kad areną statytų ir už 20 milijonų eurų. Taip dar pernai liepą „Tauragės kurjeriui“ patvirtino Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Dovydas Kaminskas

Skelbdama ankstesnius rangovo atrankos konkursus, savivaldybė nurodydavo maksimalią projekto kainą – 16,5 milijono eurų, tačiau šįkart šio punkto atsisakė ir konkurso sąlygose jo nebeliko.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Norkaitis, tikimasi, kad konkursas šįkart įvyks. Jo vokų atplėšimo procedūra įvyko, pasiūlymų gauta, šiuo metu jie vertinami. Detalesnės informacijos Statybos skyrius pateikti negali.

Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Kliunkienė „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad arenos statybų konkursas sulaukė 5 dalyvių. Jų pasiūlymai šiuo metu vertinami.

Paklausta, kiek procedūros užtruks ir kada paaiškės laimėtojas, M.Kliunkienė patikino, kad daugiau jokios informacijos atskleisti negali – dokumentų labai daug, jie turi būti įvertinti itin detaliai. Specialistė neatskleidė ir to, ar visos konkurse dalyvaujančios įmonės registruotos Lietuvoje, ar yra dalyvių ir iš užsienio valstybių. Arenos statybų konkursas – tarptautinis.

„Atėmė“ beveik 1,3 milijono Eur

2022 metams iš Valstybės investicijų programos Tauragės sporto arenos statybai buvo skirta solidi suma – 1,277 milijono eurų. Tačiau pernai rugsėjį šių pinigų Tauragei numatyta neskirti.

Kaip skelbiama pernai rugsėjo 27 dienos Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos specialiai sudarytos komisijos posėdžio protokole, ministerija gavo Tauragės rajono savivaldybės raštą, informuojantį, kad dėl nepavykusių viešųjų pirkimų nepanaudos 2022 metams investicijų projektui „Sporto ir kultūros komplekso Tauragėje, Bernotiškės g. 11, statyba“ skirtų 1,277 milijono eurų. Todėl komisija nusprendė šias lėšas perskirstyti kitiems projektams – Kėdainių gimnazijos pastato rekonstravimui, Šiaulių progimnazijos priestato statybai, Kupiškio sporto komplekso statybai, Rokiškio sporto salės statybai ir Molėtų sporto paskirties pastato rekonstravimui.

Kokias lėšas Valstybės investicijų programa numatys šiems metams, kol kas neskelbiama.

Opozicijos narys: „Ar neįklimpsime kaip Vilnius su stadionu?“

Susisiekti su savivaldybės Finansų skyriaus vedėju Ignu Kymantu „Tauragės kurjeriui“ nepavyko.

Prieš pat Tauragės rajono savivaldybės šių metų biudžeto tvirtinimą paklaustas, ar jau spėjo išsinagrinėti jo projektą, savivaldybės tarybos opozicijos bei Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto narys Vaclovas Karbauskis patikino, kad tai padarė labai išsamiai.

– Taip, žinau, kad iš Valstybės investicijų programos Tauragė šiemet negavo numatytų 1,227 milijono eurų arenos statybai. Aš apie tai paklausiau Ekonomikos komiteto posėdžio metu, Finansų skyriaus vedėjas informavo, kad jau kitu sprendimu, lapkričio mėnesio, šios lėšos Tauragei buvo skirtos 2023 metams. Dar 1 milijonas eurų arenos statyboms 2023 metais numatytas iš rajono biudžeto, – sakė V.Karbauskis.

Pasak Ekonomikos komiteto nario, kaip jį informavo Finansų skyriaus vedėjas I.Kymantas, iš Valstybės investicijų programos Tauragės arenos statyboms 2024 metais numatyta skirti apie 1,5 milijono, o dar kitais metais – apie 1,4 milijono eurų.

– Tai iš viso ateinantiems trejiems metams arenai turėsime apie 4–5 milijonus eurų, o paskutinė oficialiai skelbta projekto suma buvo 16,5 milijono eurų. Tikėtina, kad ir tiek gali neužtekti. Tarybos sprendimu numatyta, kad savivaldybė prie projekto vykdymo turės prisidėti 35 procentus jo vertės. Tai didžiulė suma. Pagal konkurso sąlygas objektą pastatyti rangovas įsipareigos per trejus metus. Iš kur savivaldybė gaus likusias lėšas, taip niekas ir neatsako. Ar neatsitiks taip, kad įklimpsime su šituo projektu kaip Vilnius su savo stadionu? – svarstė tarybos narys.

***

Pagal konkurso sąlygas Tauragės rajono savivaldybės administracija perka sporto paskirties statinio Bernotiškės g. 11, Tauragėje, statybos darbus, įskaitant ir darbo projekto parengimą. Maksimalus darbų atlikimo terminas – 36 mėnesiai. Arena bus laikoma ypatinguoju statiniu, pastato plotas sudarys kiek daugiau nei 8000 kv. m, aukštis sieks 20 metrų. Arena talpins apie 2000 žiūrovų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Labai dziugi zinia pagaliau greiciau prasidetu laukiam nesulaukiam

Palikite komentarą