Tauragėje – respublikinės neįgaliųjų sporto varžybos

Dalintis:

Tauragės rajono neįgaliųjų draugija per metus organizuoja daug tradicinių renginių. Šį kartą jie kviečia kolegas iš visos Lietuvos į sporto varžybas, vyksiančias birželio viduryje „Bastilijos“ sporto komplekse. Draugijos vadovas Kęstutis Petkus ragina jau dabar pradėti joms ruoštis, kadangi įdomios užduotys bus nelengvos.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijoje, kuriai K.Petkus vadovauja daugiau nei dešimtmetį, yra 250 narių, ten veikia keletas meno būrelių, yra du vokaliniai ansambliai „Svaja“ ir „Vakarėja“. Draugija kasmet visus tauragiškius kviečia į Tauragės kultūros rūmus, kuriuose surengia šventes, skirtas Motinos dienai, Kovo 11-ąjai ir Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Jų renginiai vykdavo Pilies aikštėje, Taurų pramogų parke, Lakštingalų slėnyje. Renginių metu organizuojamos mugės, kuriose – žmonių su negalia rankdarbiai. Kiekvienais metais draugija organizuoja sporto šventę.

– Tarprajonines sporto varžybas organizuojame daugiau nei dešimtmetį. Renginių finansavimui gauti aš rašau projektus Tauragės savivaldybei, šį kartą mus truputį parems Lietuvos neįgaliųjų draugija, Tauragės sporto centras skirs teisėjus ir duos salę nemokamai. Parengėme 18 rungčių, jos nelengvos, reikės laikyti metalinį 5 kg bokalą, todėl kolegos varžyboms jau dabar turi pradėti ruoštis, – neabejoja Kęstutis. – Neįgaliųjų draugijos iš kitų rajonų turi užsiregistruoti tauragesnd@gmail.com iki birželio 3 d., o tauragiškiai – varžybų dieną. Vaišinsime pietumis.

Pasak K.Petkaus, varžybose gali dalyvauti žmonės, turintys įvairią negalią. Jos vyks birželio 16 d. „Bastilijos“ sporto salėje, registracija – nuo 10 val., varžybų pradžia 11 val., o pabaiga – 15 val. Neįgalieji žais šaškėmis, šachmatais, lenktyniaus figūriniame-greituminiame važiavime su paprastais ir elektriniais vežimėliais. Taikliausieji paaiškės smiginio, krepšinio baudų (stovint ar sėdint vežimėlyje), kamuolio į taikinį ir bato metimo rungtyse. Ištvermingiausią išrinks pasibaigus bokalo laikymo ir rankos lenkimo varžyboms.

– Komandas iš rajonų apdovanosime taurėmis, o atskirų rungčių nugalėtojams įteiksime diplomus ir medalius. Visuomet sporto šventėje dalyvaudavo gerokai virš 100 žmonių, atvykdavo neįgalieji iš 6-7 rajonų, tikimės tiek jų sulaukti ir šiemet, – kalbėjo Kęstutis. – Varžybų dalyviams būtina turėti neįgalumo pažymėjimą.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą