Tauragėje šildymo atjungti neskuba

Dalintis:

Didieji naujienų portalai skelbia apie šildymo sezono pabaigą sostinėje ir Kaune, tačiau tauragiškiai dar neskuba. Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas tvirtina, kad dar galime sulaukti šalnų.

Jau prieš savaitę sostinėje apsispręsta atjungti šildymą dalyje mokyklų, kurių auklėtiniai atostogavo. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai patys turės nuspręsti, kada atjungti šildymą. O visuotinis šildymo sezonas nutrauktas vakar. Tokį pat sprendimą paskelbė ir Kaunas. Visgi, anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, vidutinė trijų parų oro temperatūra Vilniuje dar nepasiekė 10 laipsnių.

Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas primena, kad įsakymą nutraukti šildymo sezoną Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovas pasirašo tada, kai tris paras oro temperatūros vidurkis būna bent 10 laipsnių šilumos. Ir nors pastarosios dienos buvo šiltos, A.Arcišauskas tvirtina, kad dar gali būti šalnų.

– Praėjęs savaitgalis buvo šilčiausias. Tauragėje 95 proc. šilumos punktų yra automatizuoti, tai jie patys automatiškai reaguoja ir šildymą paduoda pagal temperatūrą. Renovuotų namų gyventojai kambariuose termostatus turi, gali reguliuotis šildymą. Taip pat kas nori, gali teikti prašymus anksčiau nutraukti šildymo sezoną, pateikdami gyventojų daugumos sutikimą su parašais. Kol kas Tauragėje šildymas atjungtas tik vienam pastatui, kuriame veikia maitinimo įstaiga – matyt užtenka šilumos nuo turimos įrangos, – kalbėjo Tauragės šilumos tinklų vadovas.

Anot atidžiai orų prognozes stebinčio pašnekovo, ketvirtadienio naktį dar numatoma paskutinė šalna, toliau – anot sinoptikų, temperatūra turėtų jau ir naktimis kilti.

– Gal kitą savaitę jau rekomenduosime administracijos direktorei atjungti šildymą. Pernai buvo anksti atjungta, teko iš naujo pajungti. Per anksti atjungę vienur sutaupom, kitur susirgę išleidžiam, – svarstė A.Arcišauskas.

Primename, kad pernai šildymo sezoną nuspręsta baigti balandžio 21 dieną. Tačiau netrukus orai smarkiai atvėso ir tauragiškiai ėmė piktintis dėl butuose tvyrančio šalčio. Pasipiktinusių žmonių skambučių sulaukėme ir „Tauragės kurjerio“ redakcijoje. Net meras Dovydas Kaminskas tąkart savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad visą žiemą išsivertė be vilnonių kojinių, tačiau jų prireikė pavasarį per anksti atjungus šildymą. Todėl galiausiai balandžio 27 dieną tauragiškių buvo viešai atsiprašyta ir šildymas vėl pajungtas. Centralizuotai šiluma buvo tiekiama iki gegužės 10-osios. Pastebėtina, kad panaši situacija pernai susiklostė ne vien tik Tauragėje.

Anot meteorologų pateikiamų duomenų, dažniausiai vidutinė trijų parų oro temperatūra viršija 10 laipsnių šilumos jau nuo balandžio 29-osios. Tačiau pernai toks oro temperatūros vidurkis fiksuotas ypač vėlai – tik gegužės 10–12 dienomis.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą