fbpx

Tauragėje situacija stabili, bet britiškojo viruso jau yra

Dalintis:

Vyriausybė penktadienį nusprendė – dar mėnesį, iki balandžio 30-osios, gyvensime karantino režimu ir Velykas sutiksime tik savo namų burbule. Tačiau kalbama, kad karantinas jau netrukus gali būti dar sugriežtintas šalyje įsivyraujant britiškajai koronaviruso atmainai. Verslas tikisi griežtų ribojimų išvengti, abiturientai – egzaminus laikyti nuotoliniu būdu arba tenkintis metiniais pažymių vidurkiais.

Lygiai prieš metus žmonės vylėsi išlauksiantys kelių mėnesių karantiną ir bent jau Kalėdas sutiksiantys kaip seniau – laisvai. Per Kalėdas buvo prašoma palaukti dar ir su artimaisiais apsikabinti per Velykas. Didžioji pavasario šventė čia pat, o seniai matytų tėvų, vaikų ir senelių apkabinti vis tiek negalėsime.

Reaguos griežčiau

Savaitgalį policijos pareigūnai vykdydami judėjimo kontrolę Tauragės rajone patikrino 4835 transporto priemones. 11 automobilių turėjo apsisukti ir grįžti į savo savivaldybes. Pareigūnai nustatė ir vieną asmenį, neturintį teisės vairuoti. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad pareigūnai mobiliuosiuose punktuose dirbs iki balandžio 6-osios. Judėti tarp savivaldybių be rimtos priežasties – draudžiama.

– Turiu rimtą pagrindą manyti, kad ribojimai gali būti ir dar griežtesni. Tiesiog reikia palaukti, ką nuspręs Vyriausybė. Kol kas dirbame taip pat, kaip dirbome per šventinį Kalėdų laikotarpį. Postai yra, pareigūnai stabdo įvažiuojančius ir išvažiuojančius asmenis, – sakė komisaras ir pasidžiaugė, kad dauguma tauragiškių laikosi reikalavimų, kirsdami savivaldybės ribas turi tam teisę suteikiančius dokumentus.

Paklaustas, ar tauragiškiai, pažeidę judėjimo ribojimus baudžiami iškart ar tik įspėjami, M.Draudvila patikino, kad pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai. Net tie, kurie pažeidė reikalavimus, bet baudos negavo, atsipūsti negali. Bauda pažeidėjus pasiekti gali per dvejus metus.

Savaitgalį gyventojų pasipiktinimą sukėlė per televiziją transliuoti kasmetiniai muzikiniai apdovanojimai M.A.M.A. Jų metu Lietuvos muzikos žvaigždės su lydinčiais asmenimis dalyvavo ceremonijoje, būriavosi, nesilaikė saugumo reikalavimų, nors tikino, kad visi prieš 48 valandas buvo atlikę koronaviruso testus ir turėjo neigiamus atsakymus. Renginio organizatoriai ir jį transliavusi televizija teigia, kad tai buvo tik darbas – laidos filmavimas. Dėl tiesiogiai vykusių muzikos apdovanojimų policija pradėjo tyrimą.

Padėtis stabili

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiuo metu ligoninėje gydomi tik 5 koronavirusu sergantys rajono gyventojai.

– Sunkių ligonių neturime. Situacija pradėjo gerėti prieš dvi savaites. Statistiškai mūsų rajone į ligoninę dėl koronaviruso infekcijos nauji pacientai patenka kas tris paras, – informavo medikas.

Pasak D.Masiulionio, Tauragėje taip pat buvo nustatyta britiškosios koronaviruso atmainos atvejų.

– Buvo paimti mėginiai iš mūsų mobiliojo punkto ir nuvežti tyrimui į Vilnių. Žinau apie 2 britiškosios atmainos atvejus mūsų rajone, bet kiek pasikalbame su gydytojais aptardami COVID-19 ligonių simptomus, manome, kad Tauragės apskrityje britiškoji atmaina siautė jau gruodžio mėnesį. Prieš Naujuosius metus nebuvo atliekami britiškosios atmainos tyrimai. Dabar matome, kad gydytojai vertindami pacientus pažymėjo, jog ligos eiga labai skiriasi nuo tos, kuri buvo iki gruodžio. Tiksliai patvirtinti to negaliu, bet turime tokių įtarimų. Gyventojai tuo metu sunkiau sirgo, reikėjo daugiau reanimacinių paslaugų, ilgiau buvo gydomi ligoninėje ir užsikrėtimų buvo labai daug. Jei rajono gyventojai persirgo britiškąja atmaina prieš šventes, gal todėl dabar turime mažiau ligonių, – svarstė D.Masiulionis.

Už Tauragės mobiliojo punkto veiklą atsakingas D.Masiulionis patvirtino, kad tauragiškiai pagaliau suskubo testuotis.

– Besiregistruojančiųjų mobiliajame punkte padaugėjo. Papildomai atidarėme antikūnų tyrimo liniją, kurią nori išnaudoti policijos pareigūnai. Šiuo metu atliekami 3 rūšių tyrimai: tyrimas PGR metodu, antikūnų ir antigenų tyrimai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė pašnekovas.

Abiturientai ir vėl nežinioje

Naujų draudimų įkaitais šiemet lieka ir šalies abiturientai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad egzaminai vyks, nors tuo metu, kai buvo priimtas šis sprendimas, šalyje dar nebuvo įsigalėjusi itin sparčiai plintanti britiškoji koronaviruso atmaina. Kol kas kitų sprendimų – atšaukiančių abitūros egzaminus nėra. Vienos Tauragės rajono gimnazijos ketvirtokė (vardas ir pavardė žinomi) „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad moksleiviai jaučiasi prastai.

Abiturientai nežino, kaip vyks egzaminai ir kaip jų metu valstybė sugebės užtikrinti visų saugumą

– Situacija baisi. Mes nežinome, kaip viskas vyks. Valdžia mus labai lygina su praėjusių metų abiturientais, bet nesupranta vieno – praėjusiais metais abiturientai nuotoliniu būdu mokėsi tris mėnesius. Mes mokomės metus ir tris mėnesius. Tikrai nesąžininga. Mūsų interesai pamiršti, – sakė moksleivė.

Pasak pašnekovės, aktyviai dalyvaujančios visos šalies abiturientus vienijančiose socialinių tinklų grupėse, moksleiviai kalbasi su bendraamžiais kitose šalyse ir čia, Lietuvoje, jaučiasi situacijos įkaitais.

– Mano draugai užsienyje jau žino, kad šiemet egzaminai nevyks, o ten, kur vyks, bus vykdomi nuotoliniu būdu. Susirinkti į klases tikrai nereikės. Taip bent jau bus Didžiojoje Britanijoje, Suomijoje ir Prancūzijoje, – patvirtino abiturientė.

Paklausta, ar jau sulaukė žinių dėl skiepų, mergina tikino kvietimo skiepytis dar nesulaukusi.

– Žinau, kad kitose šalies mokyklose abiturientai sulaukia perspėjimų – jei bus nepasiskiepiję, jų neįleis laikyti egzaminų. Pas mus, Tauragėje, kol kas ramu. Sąžiningiausia šiuo metu būtų laikyti stojamuosius egzaminus į aukštąsias mokyklas. Mūsų žinių lygis, lyginant su tais, kurie mokėsi visus metus gyvai mokyklose, tikrai pakritęs. Pažymiai gal ir likę aukšti, bet žinios tikrai suprastėjusios. Esu įsitikinusi, kad abiturientų skiepijimas – didžiausia nesąmonė, yra tikrai daug daugiau žmonių, kuriems skiepo reikia labiau nei mums, devyniolikmečiams, – mano mergina.

Mokyklose šiuo metu vyksta gyvos abiturientų konsultacijos, bet moksleivė tikina, kad jos vargu ar užglaistys nuotolinio mokymo spragas.

– Aišku, tai geriau negu nieko, bet per paskutines savaites ištaisyti pusantrų metų situaciją bus sunku, – „Tauragės kurjeriui“ sakė abiturientė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą