Tauragėje uždaromi karščiavimo klinika ir mobilusis punktas

Dalintis:

Gegužės 1-ąją Vyriausybės nutarimu nutraukiant šalyje ekstremaliosios situacijos galiojimą, Tauragėje darbą baigia karščiavimo klinika. Klinikiniai COVID-19 tyrimai mobiliajame punkte taip pat nebebus atliekami, jis bus uždarytas. Greituosius testus ligos požymių pajutusiems pacientams atliks asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, balandžio 18–23 dienomis Tauragės mobiliajame punkte testavosi 181 pacientas. Ant direktoriaus, tyrimai buvo atliekami ir simptomus jaučiantiems, ir išvykti į užsienį ketinusiems asmenimis.

– Pasibaigus ekstremaliajai situacijai planuojame mažinti ir kovidinių lovų. Mobiliojo punkto palapinę išardysime ir tikėsimės, kad rudenį atšalus orams neteks grįžti prie testavimo, – viliasi L.Indriuška.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė informavo, kad sumažinus COVID-19 kontrolės priemones iki minimumo matomas sergamumo mažėjimas, registruojama vis mažiau naujų atvejų.

– Lyginant pirmąsias balandžio savaites su paskutine savaite, atvejų skaičius sumažėjęs daugiau nei 60 procentų, sergamumas mažesnis tris kartus nei kovą. Daugiausia sirgo 20–64 metų amžiaus žmonės. Asmenys iki 20 metų sirgo mažiau nei kovą. Ugdymo įstaigose pastarąjį mėnesį sergamumas sumažėjo 5 kartus. Kovą buvo registruota 16 protrūkių, balandį – 6, o šiandien aktyvūs protrūkiai rajone tik 2, – sakė G.Masiulionienė.

Anot Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo Donato Petrošiaus, karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę lankėsi 2 pacientai, poliklinika turi pakankamai greitųjų testų ir yra pasiruošusi aptarnauti karščiuojančius pacientus. PGR tyrimai bus atliekami tik už pinigus. COVID-19 nustatymui medikai naudos greituosius testus.

– Gydymas vyks taip, kaip ir gydant kitas infekcines ligas. Jei pacientui bus nustatytos komplikacijos, jis bus gydomas ligoninės stacionare, – sakė D.Petrošius.

Ligoninės vadovas užtikrino, kad kovidiniai pacientai bus gydomi bendruose skyriuose ir esant reikalui bus tiekiamas deguonis.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos bendru sprendimu nuo gegužės 1-osios rajone karščiavimo klinika yra uždaroma.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą