fbpx

Tauragės kraštas neteko etnografės Anastazijos Pečkaitienės

Dalintis:

Gruodžio 7-ąją, būdama 65-erių, mirė kraštotyrininkė, etnografė Anastazija Pečkaitienė. Liūdną žinią patvirtino kraštietės kolegos iš Tauragės kultūros centro.

Eičių kaime gyvenusi A.Pečkaitienė daug domėjosi Tauragės kraštu, jo istorija. Ji sudarė Tauragės krašto dainuojamojo ir choreografinio folkloro rinktinę „Oi, aš dainuorius, aš dainuorėlis“. Per šios knygos pristatymą, kuris vyko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, lapkričio pabaigoje „Tauragės kurjeriui“ ji pasakojo turinti planų ir dar vienam leidiniui. Pašnekovė buvo įsitikinusi, kad kraštotyros liga susirgusi jau nebepasveiks, o surinktas archyvas gali tapti pagrindu dar ne vienam leidiniui.

Buvusi mokytoja, kraštotyrininkė ir etnografė dirbo Tauragės kultūros centre, įkūrė Eičių kaimo bendruomenę „Karšuva“ ir buvo jos pirmininkė. Laisvalaikiu kraštietė užsiėmė tapyba – Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro sienas knygos pristatymo metu puošė jos tapyti kraičio skrynių raštai, kuriuos stengėsi atkurti kuo tiksliau.

Tauragės rajono tarybos sprendimu A.Pečkaitienei turėjo būti įteiktas Garbės ženklas „Už nuopelnus Tauragei“, tačiau iškilmingos ceremonijos ji jau nesulaukė.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą