Tauragės krašto bendruomenės įspūdingai šventė Žolinę

Dalintis:

Sekmadienį ne tik Pagramančio miestelis, bet ir Dauglaukio bei Aukštupių kaimų bendruomenės įspūdingai šventė Žolinę. Šeštadienį šią dieną minėjo Eidintų ir Juodpetrių kaimai. „Kas Žolinės dieną neturės žolynų puokštės, tam velnias į delną savo uodegą įbruks, o kas švęs vienas – vienatvėje gyvens“, – taip sakydavo mūsų senoliai.

Sekmadienį Tauragės krašto bendruomenės dalyvavo iškilminguose atlaiduose bažnyčiose, jų metu buvo pašventintas šių metų derlius ir žolynai. Pasibaigus šv. Mišių aukojimui Dauglaukio Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje koncertavo moterų kvartetas „Aitra“, šventė tęsėsi prie kultūros namų: kepyklos „Kartenos naminė duona“ savininkas Darius Gaučius mokė kepti duoną pagal senąsias tradicijas. Stebintieji aikčiojo – taip gardžiai kvepėjo iškepta duonelė.

Vaikai visą dieną pramogavo, krykštavo ant batuto. Vakare koncertavo Dauglaukio kultūros namų moterų vokalinis kolektyvas ir „Lakštutės“ dainininkės, Lauksargių kultūros namų liaudiškos muzikos kapela. Dainavo televizijos šou „Muzikos akademija“ nugalėtoja Eglė Jakštytė ir „Kelias į žvaigždes“ dalyvis Dūmas – Donatas Šimkus.

Aukštupių kaime nėra kultūros darbuotojo, todėl visas šventes organizuoja susitelkusi bendruomenė „Aukštadabrupis“. Jos pirmininkė Dijana Mozūrienė sakė, kad Žolinės šventei ruošėsi savaitę, už pagalbą, idėjas ir priemones ji dėkinga kaimo entuziastams ir darbštuoliams, ypač Jonui Abromui ir jo šauniai komandai. Prie alpinariumo įkurdinti šventės personažai įspūdingi: vienas ant kito sukelti šieno rulonai, papuošti prijuoste ir kaklaraiščiu, tapo simpatiška mėlynakių pora.

Bendruomenę „Aukštadabrupis“ gimtadienio proga sveikino Seimo nariai Aušrinė Norkienė ir Romualdas Vaitkus, kiti politikai, kaimyninių bendruomenių atstovai. Atvykę Žygaičių ugniagesiai bendravo su žmonėmis, leido lipti į mašiną – daugelis pasinaudoję proga fotografavosi. Kaimynystėje įsikūręs pilotų klubas linkėjimus siuntė lėktuvu raižydamas dangų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą