fbpx

Tauragės kultūros centro scenoje – gabiausi muzikuojantys vaikai

Dalintis:

Antradienį Tauragės kultūros rūmų scena buvo sausakimša – vietas užėmė Šiaulių kamerinis orkestras, su kuriuo garsių kompozitorių kūrinius atliko gabūs Tauragės meno mokyklos moksleiviai.

„Muzikiniai rudenys“ – tradicinis, kasmet vykstantis koncertas. Jo metu muzikuojantys meno mokyklų auklėtiniai stoja scenoje kartu su Šiaulių kameriniu orkestru „Camerata Solaris“. Šiemet koncerto atlikėjams dirigavo Justina Leinartaitė.

Tauragės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas muzikiniam ugdymui Algirdas Petraitis pasakojo, kad „Muzikiniai rudenys“ yra keliaujantis projektas ir organizuojamas ne tik Tauragėje.

– Pirmiausia, tai motyvacija vaikams. Gabiausiems suteikiamas pirmumas koncertuoti su orkestru – tai tikrai skirta ne kiekvienam. Su orkestru visai kitas grožis, nei tik akompanuojant su pianinu, – įsitikinęs A.Petraitis.

Praėjusiais metais planuotam „Muzikinių rudenų“ koncertui sutrukdė pandemija ir paskelbtas karantinas. Tačiau šiemet koncertas nuskambėjo kaip tik paskutinę rudens dieną.

Vilius ir Julius Bartušiai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Elenos Ratkevičienės ugdoma Gabija Bartulytė grojo fortepijonu, Gintaro Bartušio auklėtiniai Vilius ir Julius Bartušiai taip pat sėdo prie fortepijono. Susirinkusius džiugino Lauros Marie Laurinskaitė-Brown pučiama fleita (mokytoja Jurgita Stažienė), o trimitu po kūrinį sugrojo Kamilė Kiliokaitytė ir Ignas Juška, mokomi Tado Geštauto. Laurynas Dobilas, ugdomas Vladislovo Žičkaus, prakalbino tromboną. Scenoje taip pat pasirodė ir tūba grojo Arijus Petraitis (mok. Tadas Geštautas), akordeonu išmoktą kūrinį atliko Ainis Altaravičius (mok. Tomas Altaravičius), kanklėmis grojo Gabrielė Keteriūtė (mok. Laimutė Rudminienė).

Galiausiai su orkestru įspūdingai nuskambėjo ir akordeonininkų ansamblio, su mokytoju Tomu Altaravičiumi priešaky, atliekama muzika. Koncerto kulminacijoje ant scenos išsirikiavo didžiulis Genovaitės Červinskienės vadovaujamo choro sąstatas.

Tauragiškiams savo koncertinę programą užbaigus skambant galybei plojimų, scenoje pasirodė ir tauragiškiams koncertinę programą dovanojo berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ su dirigentu Remigijumi Adomaičiu priešaky.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą