Tauragės ligoninė turi 8 plaučių ventiliavimo aparatus

Dalintis:

Sunkių kvėpavimo sutrikimų galintis sukelti koronavirusas šalį privertė susirūpinti ir specifinėmis medicinos priemonėmis – dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais. Jie naudojami, kai paciento būklė tampa kritinė ir pats kvėpuoti jis negali. Tauragės ligoninėje tokių aparatų yra 8.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas visuomenei teigė, kad Tauragės ligoninė turi 5 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus. Tačiau ligoninės direktorius Liutauras Indriuška patikslino, kad tokių aparatų iš viso yra 8. Mero minėtieji penki – Reanimacijos skyriuje.

– Kai kurie aparatai yra nešiojami, tad jie gabenami į skyrius pagal poreikį. Reanimacijoje turime penkis aparatus. Ieškome dar vieno aparato įsigyti, buvome radę du, bet beliko vienas. Kainos jų, kaip ir kaukių, labai išaugo. Kaukės prieš mėnesį kainavo eurą, o dabar kone penkiolika. Šoktelėjo kaip reikiant padidėjus poreikiui, – kalbėjo L.Indriuška.

Pašnekovas tikino, kad reikalui esant visi šie aparatai gali būti panaudoti ir koronavirusu užsikrėtusiems asmenims. Visgi, kaip teigė L.Indriuška, reikia nepamiršti, kad neišnyko ir kitos ligos, todėl ventiliavimo aparatų gali prireikti ir kitiems ligoniams.

Kiek laiko vienam asmeniui gydyti reikia ventiliuoti plaučius, L.Indriuška teigė negalintis prognozuoti. Tai priklauso nuo ligonio būklės. Vienam gali užtekti kelių dienų, kitam – mėnesio ar net daugiau.

Šiuo metu Tauragės ligoninė ieško įsigyti dar vieno plaučių ventiliavimo aparato. Tokios išlaidos į ligoninės biudžetą neįtrauktos, todėl L.Indriuška svarsto apie galimybę prašyti savivaldybės paramos.

Vyriausybė išplatino nutarimo projektą, kuriam pritarus būtų papildomai skiriama 14 mln. eurų dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatams įsigyti. Už tiek esą būtų galima nupirkti 400 naujų aparatų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 900 tokių aparatų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą