fbpx

Tauragės mobilusis tyrimų punktas vis dar neaprūpintas

Dalintis:

Vyriausybės nurodymu mobilieji tyrimų punktai dėl užsikrėtimo koronavirusu (covid-19) turėjo būti įrengti visose apskrityse jau penktadienį, nors būta svarstymų, kad juos atidaryti būtina trečiadienį ir kai kurios savivaldybės tam buvo pasiruošusios. Dabar gi skelbiama, kad trūksta reagentų ir laikinai tyrimams daroma „pauzė“.

Dar savaitės pradžioje Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas vienoje iš savo tiesioginių vaizdo transliacijų feisbuke informavo, kad mobilusis tyrimų punktas bus atidarytas Tauragėje trečiadienį. Tačiau čia sudvejojo pati Vyriausybė ir išplatino žinią, kad šiuose punktuose dirbsiančios medikų komandos turi būti apmokytos paimti tyrimų ėminius. Todėl jų atidarymas nukeltas į penktadienį. Tauragė suskubo vykdyti nurodymus ir mobiliajam punktui skirta palapinė buvo pastatyta dar trečiadienį. Jau sekmadienis, o punktas vis dar neveikia.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad atskiru pranešimu visuomenei bus paskelbta apie mobiliųjų tyrimų punktų atidarymą. Tad kol kas tokie punktai veikia tik didžiuosiuose miestuose.

Dovydas Kaminskas penktadienį „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad Tauragės medikai laukia mokymų, tačiau jokia konkreti data dar nėra numatyta. Mero teigimu, pirmiausia skubama aprūpinti prie infekcinių ligoninių esančius mobiliuosius tyrimų punktus.

Šeštadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savo feisbuko paskyroje pasidalijo informacija apie užkrato plitimo situaciją rajone. Po šiuo pranešimu komentaruose užvirė diskusija apie reagentų trūkumą valstybės lygmeniu. Dovydas Kaminskas vylėsi jau pirmadienį turėti informacijos apie mobiliųjų punktų veikimo pradžią ir reagentų pristatymą.

„Karščiuojantis ir kosintis dar gali būti gydomas namie, bet kur guldyti reikės tūstančius, kai Klaipėdos infekcinė užsikiš? Kaunas priims tik Kauno rajono ir Marijampolės pacientus. Ruoštis reikia, išrašyti visus planinius ligonius namo gydytis, kol nepasigavo viruso, nes jie pagrindinė rizikos grupė, o testų dar nėra. Saugoti medikus ir dar kartą – saugoti medikus, kol testai atvyks“, – komentaruose rašė medikė Iveta Skurvydienė, pridurdama, kad ne vieną pacientą jai tenka konsultuoti nuotoliniu būdu.

Kol kas dėl reagentų trūkumo jau ribojamas ėminių tyrimams skaičius. Skelbiama, kad šiandien mobiliuosiuose tyrimų punktuose Klaipėdoje ir Kaune bus paimta tik 20 ėminių. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, ėminiai bus imami tik iš sunkesnės būklės asmenų. Vilniuje esantys du mobilieji punktai esą dirbs pilnu pajėgumu dėl didelio sostinėn parvykstančių asmenų skaičiaus.

Primename, kad į mobiliuosius tyrimų punktus vykti galima tik gavus karštosios linijos 1808 konsultantų patvirtinimą ir užregistravus savo asmens duomenis. Kur ir kada atvykti bei kaip elgtis, informuos su sergančiuoju susisiekęs mobiliojo tyrimų punkto darbuotojas.

Pasak šiąnakt atnaujintų duomenų, šiuo metu Lietuvoje yra 105 patvirtinti užsikrėtimai koronavirusu. Taip pat registruota 1 mirtis ir 1 pasveikęs žmogus. Iki šiol ištirti 1466 ėminiai dėl užsikrėtimo koronavirusu.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą