Tauragės politikai slepia partiečių skaičių

Dalintis:

Skelbiama, kad per pastarąjį pusmetį sumažėjo politinių partijų narių skaičius. Šių metų kovo mėnesio duomenimis, 23 politinėms partijoms priklauso 110 019 asmenų. Prieš pusmetį, spalio 1-ą politinių partijų gretose buvo 110 734. Apie narių skaičių paklausti kai kurių partijų skyrių Tauragėje atstovai vengė konkretaus atsakymo.

Vadovaujantis Politinių partijų įstatymu, visos politinės partijos kasmet du kartus metuose: iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus Teisingumo ministerijai.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 27 partijos, iš jų veikia 25-ios, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. Partijos sąraše turi būti ne mažiau kaip 2000 narių.

Informacija apie politinių partijų narių skaičių skelbiama Teisingumo ministerijos interneto svetainėje. Dvi partijos – Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Lietuvos rusų sąjunga – naujausių partijų sąrašų nepateikė. Lietuvos socialdemokratų partija turi daugiausiai – 16 601 narį. Antra pagal dydį yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (13 957), trečia – Darbo partija (11 047), ketvirta – partija Tvarka ir teisingumas (10 473).

Tauragėje veikiančių partijų atstovams, partijų interneto svetainėse nurodytais elektroninių paštų adresais išsiuntėme laiškus su klausimais: kiek skyrius turi narių šių metų kovo 1-os duomenimis ir kiek jų turėjo pernai, spalio 1 dienos duomenimis?

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Dovydas Kaminskas atsakė nedetalizuodamas. Anot jo, skyriuje narių skaičius stabilus. „Neseniai priėmėme 3 naujus narius. Turime daug partijos skyriaus simpatikų, kurie labai aktyviai dalyvauja siūlant problemų sprendimo būdus Tauragės mieste ir rajone. Kviečiu visus tauragiškius laisvai dalintis savo Tauragės ateities idėjomis,“– redakcijai rašė D.Kaminskas.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Tauragės skyriaus pirmininkas Tomas Raulinavičius atskleidė tik tiek, kiek skyrius šiuo metu turi 317 narių. „Panašus skaičius buvo ir praėjusiais metais. Prie partijos veiklos nuolat prisijungia jauni asmenys. Tiesa, reikia pripažinti neretai tenka atsisveikinti su Anapilin žengiančiais bendražygiais. Mūsų skyriaus gretose nemažas skaičius partiečių nuo 70 iki 95 m. amžiaus“, – informavo T.Raulinavičius.

Iš Lietuvos socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus elektroninio pašto gautame, nepasirašytame laiške gavome sausą informaciją: „skyriuje yra apie 500 narių“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkė Aušrinė Norkienė atsiuntė ne tik informaciją, bet ir paaiškinimą, kad Teisingumo ministerijai skyrių narių skaičius neteikiamas. Anot A.Norkienės, partijos pateikia Teisingumo ministerijai sąrašus neskirstydamos narių pagal registraciją skyriuose. Tačiau politikė informavo, kad 2019 metų spalio 1 dieną Tauragės skyriuje buvo 72 nariai, kurie registruoti Teisingumo misterijos registre, šių metų kovo 1 dienos duomenimis taip pat – 72.

Atsakymų iš Darbo partijos, o taip pat iš partijos Tvarka ir teisingumas Tauragės skyrių nesulaukėme nuo kovo 5-os dienos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą