Tauragės rajone skelbiama gripo epidemija

Dalintis:

Toks pranešimas pasirodė šiandien Tauragės rajono savivaldybės interneto puslapyje. Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo visas Lietuvos savivaldybes skelbti gripo epidemiją dėl to, kad būtų lengviau taikyti infekcijos prevencijos priemones.

Sprendimą skelbti gripo epidemiją priėmė Sveikatos apsaugos ministras (SAM) Aurelijus Veryga. Jo teigimu, paskelbus epidemiją bus lengviau įjungti prevencinius mechanizmus, pavyks lanksčiau organizuoti sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų darbą. Tokių priemonių apsispręsta imtis iškilus koronaviruso plitimo grėsmei.

Pranešime spaudai SAM teigia, jog gripo epidemijos metu savivaldybės turėtų užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliai, pagal poreikį ilginti savo darbo laiką. Taipogi privaloma stengtis, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankomi namuose, nedarbingumo pažymėjimai besiskundžiantiems gripo simptomais būtų išrašomi nuotoliniu būdu.

Gripo epidemijos paskelbimas gali reikšti ir kur kas labiau ribotą ligoninėse esančių pacientų lankymą. Prireikus gali būti atšaukiamos planinės operacijos.

Paskelbus gripo epidemiją savivaldybėse, esant reikalui, taip pat gali būti uždaromos ugdymo įstaigos. Tokiu atveju tėvams, kurie neturi su kuo palikti vaikų, gali būti išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą