Tauragiškei moksleivei Vakarei Šimelytei – apdovanojimas iš Vyriausybės

Dalintis:

Respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, kurioje dalyvavo gabiausi šalies moksleiviai iš 126 mokyklų, „Versmės“ gimnazijos antrokė Vakarė Šimelytė laimėjo II vietą. Antrojo laipsnio diplomu merginą apdovanojo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Vien dešimtukais besimokančiai Vakarei kasmet atitenka ir Tauragės savivaldybės pažangos premija.

Respublikinė gimtosios kalbos olimpiada vyko kovo 16-ąją, jau kitą dieną Vakarė sužinojo apie aukštą jos žinių įvertinimą. Pasak moksleivės, nebuvo lengva, užduočių buvo labai daug, jas atlikusi šiek tiek abejojo, ar pasiseks.

– Buvo įvairių užduočių – apie lietuvių kalbininkus, rašytojus, tarmes, apie literatūros kūrinius. Nelengvos užduotys, bet kai domiesi – įmanoma išspręsti. Viską reikėjo atlikti nuotoliniu būdu. Sužinojus rezultatus, buvo netikėta ir tuo pačiu smagu, – atviravo laimėtoja. – Kai įdedi darbo, tai šiek tiek ir laimėti tikiesi. Diplomo dar negavau.

Vakarė Šimelytė dažnai dalyvauja ir kitų dalykų olimpiadose bei įvairiausiuose konkursuose, ir jai puikiai sekasi. Rajoninėse matematikos, chemijos, fizikos olimpiadose, kaip ir lietuvių kalbos ir literatūros, ji užima pirmąsias vietas.

– Olimpiados man – ne naujiena. Labiau prie širdies tikslieji mokslai – matematika, chemija, nors manau, kad svarbu išmanyti gimtąją kalbą. Mūsų kalba man patinka, nes ji unikali, mėgstu skaityti, ypač lietuvių autorių kūrinius. Labiau patinka romanai, skaitau įvairių žanrų literatūrą. Knygos dar neplanuoju rašyti, – šyptelėjo moksleivė. – Neseniai perskaičiau Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką“, paliko gerą įspūdį.

Vakarė džiaugiasi, kad olimpiadai jai padėjo ruoštis „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Katauskienė – nurodė kryptį, davė papildomos literatūros. Gimnazijoje Vakarė mokosi antrus metus, iki tol mokslus krimto Martyno Mažvydo progimnazijoje. Nuo pat pirmos klasės mokosi vien dešimtukais.

– Jei gebi susiplanuoti laiką, tai laisvalaikio lieka. Ruošdama pamokas daug darbo įdedu. Šiek tiek mažiau reikia sėdėti prie tiksliųjų dalykų, gal jiems šiek tiek esu gabesnė. Pažangos premiją gaunu nuo šeštos klasės, ją taupau ateičiai, – atviravo mergaitė. – Mėgstu laiką leisti su draugais, žaisti tinklinį, savanoriauju Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės padalinyje, ten mes įvairius renginius organizuojame.

Moksleivei patinka biologija, labai domisi žmogaus kūno sistema. Ką studijuos, sako dar neapsisprendusi, bet žino, kad studijos bus susijusios su fizika, biologija, chemija ar matematika.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą