fbpx

Tauragiškiai klausia: kaip nuvažiuoti į darbą, jei ant kelio išdygo „plyta“? (papildyta)

Dalintis:

Į „Tauragės kurjerį“ savaitgalį kreipiasi Tauragės rajono gyventojai, klausdami, ar gali įvažiuoti į miestą tais keliais, kuriuose dėl judėjimo ribojimų pastatyti draudžiantys įvažiuoti kelio ženklai, nors važiavimo priežastis būtina – kelionė į darbą. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila paaiškino apie išimtis.

Su „Tauragės kurjeriu“ sekmadienio rytą susisiekė Dauglaukio kaimo gyventojas, dirbantis strateginėje Tauragės įmonėje, kurios veikla nenutrūksta ir savaitgaliais. Sekmadienio rytą žmogus kaip visada važiavo į darbą, tačiau prie įvažiavimo į miestą jį pasitiko draudžiantis įvažiuoti kelio ženklas, policijos posto toje vietoje nėra. Kitu keliu įvažiuoti į miestą vyrui susidarytų apie keliolika kilometrų, be to, jis nežino, ar panašių ženklų neatsirado ir kituose įvažiavimuose į miestą.

Vyras skambino klausti informaciniu trumpuoju numeriu, ten atsakymo nesužinojo, padėti negalėjo ir komisariato budėtojai. Žmogus baiminasi, kad kirsdamas draudžiamą įvažiuoti į miestą vietą gali būti nubaustas.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila paaiškino, kad išimtiniais atvejais įvažiuoti į miestą galima ir kertant draudžiamąjį ženklą, tačiau vairuotojas privalo turėti pateisinamą priežastį.

– Į darbą žmogus gali vykti. Svarbu, kad turėtų rimtą priežastį ir gali keliavimą pagrįsti, kad priežastis nebūtų kažkokia „orinė“. Šitie postai įrengti ne dėl tokių situacijų. Ir greitoji, ir gaisrinė, ir kiti žmonės, turintys svarbią priežastį, važiuoti gali, – informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.

Tokie draudžiantys kelio ženklai įrengti ties Oko mišku, prie „Regitros“, Dacijonų kaime.

Papildyta

Paskelbus šią informaciją, su redakcija susisiekė Loreta (vardas pakeistas). Moteris papasakojo savo situaciją, susijusią su įvažiavimu į miestą ties Dacijonais. Ji teigė, kad policija jai paaiškino – kirsti šios vietos negalima niekam. Moteris sako pagalbos net prašiusi mero Dovydo Kaminsko ir vienos savivaldybės tarybos narės, tačiau politikai tikslaus atsakymo neturėjo.

– Gyvenu Dacijonuose, vakar važiavau į vaistinę, tačiau neišdrįsau šioje vietoje įvažiuoti į miestą, nes man policijos pareigūnai, kai paskambinau, aiškiai pasakė – kertant „plytos“ ženklą, bus atimamos teisės plius bauda ir kad šitas ženklas galioja visiems eismo dalyviams. Tuomet paskambinau merui, jis pasakė – jeigu reikės, mes bylinėsimės, jis, kaip meras, mus gins. Bet jei taip atsitiktų ir tektų bylinėtis, mus kas nors vežios į teismus pusę metų? Juk byla per vieną dieną neišsprendžiama, – abejojo moteris.

Moteris teigė, kad šeštadienį jai prireikė į vaistinę, nes baigėsi vaistai nuo spaudimo. Ji svarsto ir siūlo policijai šioje vietoje įrengti policijos pareigūnų postą ir važiuojantiems pro šią vietą žmonėms būtų paaiškinta kiekvienu konkrečiu atveju – gali jie važiuoti ar ne.

– Šioje vietoje eismas nemažas, pažiūrėkite, kiek žmonių šiuo keliu kasdien iš Dacijonų važiuoja į miestą. Tai mes prireikus į miestą turime važiuoti aplink, susidarys gal 35 papildomi kilometrai, negi dėl vaistų tokį vingį reikia daryti, kai šiuo keliu miestas ranka pasiekiamas. Juk Vyriausybės nutarime aiškiai pasakyta – savivaldybės teritorijoje judėjimas neribojamas. Didesnio pasityčiojimo būti negali, – kalbėjo moteris.

Dacijonų gyventoja teigė, kad kiti žmonės šeštadienį kirto šią vietą drąsiai.

– Aš nesu tokia drąsi, – sakė moteris.

Aišku, kad niekas neaišku

Aprašyta situacija ant kojų sukėlė ir politikus. Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekė savivaldybės tarybos narė Rita Grigalienė. Ji apie įvažiavimą į miestą ties Dacijonais kalbėjosi su policijos komisariato viršininku M.Draudvila ir šis paaiškinęs, kad kelionė į vaistinę ar kitas parduotuves nėra itin svarbi priežastis nepaisyti draudžiamųjų ženklų.

– Bandysiu prisiskambinti merui ir šią situaciją spręsime, nes Vyriausybės nutarime aiškiai pasakyta, kad judėjimas savivaldybės teritorijoje neribojamas, o šiuo atveju vienos savivaldybės veiksmai būtų viršesni už Vyriausybės nutarimą. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius man ką tik paaiškino, kad galima turint svarbią priežastį šiuo keliu važiuoti, galima važiuoti ir į vaistinę, ir į parduotuvę. Tai kaip elgtis žmonėms, kai policija sako viena, o savivaldybės atstovai ką kita? – kalbėjo tarybos narė.

Iškart po pokalbio su R.Grigaliene redakcijai paskambino Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas M.Draudvila. Šįkart jis išsamiau paaiškino situaciją ir patarė gyventojams nepiktnaudžiauti – draudžiamasis ženklas yra galiojantis.

– Ryte, kai jūs pranešėte apie vienetinę situaciją, kai žmogus važiavo į darbą, aš paaiškinau, kaip elgtis konkrečiu atveju, kai į darbą važiavęs pilietis pranešė kirtęs šią vietą. Dabar paaiškėjo, kad tai gali vykti masiškai. Žmonės klausia, ar gali važiuoti šiuo keliu į vaistinę ar kitą miesto vietą. Jeigu važiavimas keliu, kuriame pastatytas draudžiamasis ženklas, taps masiniu reiškiniu, policija tikrai tada baus, nes apvažiavimas yra sudarytas. Į vaistinę buvo laiko nuvykti ir penktadienį, ir ketvirtadienį, ir rytoj bus galima nuvažiuoti. Žmonėms buvo aiškiai ištransliuota, kad judėjimas bus ribojamas savaitgaliais. Įdomiai atrodo, kai žmonėms prireikia būtent tada, kai draudžiama. Ženklas yra ir aš negaliu pasakyti, kad leidžiu jį pažeidinėti, pažeidinėti masiškai policija tikrai neleis ir sankcijos bus taikomos, – informavo M.Draudvila.

Komisaro teigimu, įvažiuoti į miestą yra sudarytos galimybės, nors jos ir tolimos. Komisariato viršininko teigimu, Kalėdų savaitgaliui vis dėlto bus svarstoma apie pakeitimus dėl įvažiavimų į miestą, apie juos bus pranešta.

Problemą rytoj spręsti žada ir savivaldybės administracija.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Palikite komentarą