Tauragiškiai nešasi Kalėdas į namus

Dalintis:

Šiandien Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio darbuotojai Pilies aikštėje dalina eglių ir pušų šakas. Vyksta kasmetinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“.

Jau 13 val. Pilies aikštėje sustojo girininkų technika, pilnomis priekabomis šakų. Urėdijos atstovai pasakojo, kad planuoja išdalinti 2600 šakų – po 1300 eglių ir pušų. Tauragiškiai jau laukė šios dienos, nes vos tik atvykus į aikštę urėdijos automobiliams, suskubo rinktis vešliausias puošmenas. Vienam reikia didesnės, kitam mažesnės. Esant reikalui, galima paprašyti, kad šaką apkarpytų.

Paprastai urėdijos darbuotojai kartu su šakomis dalindavo ir džiovintus kankorėžius. Sėklas išbarstę džiovykloje kankorėžiai tapdavo vainikų puošmenomis ar eglutės žaisliukais. Šiemet šių grožybių Pilies aikštėje gauti nepavyks.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Kaip skelbia Valstybinių miškų urėdija, šiemet visoje Lietuvoje daugiau nei 60-tyje vietų yra dalinamos eglių ir pušų šakos. Akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ metu kasmet išdalinama per 100 tūkst. spygliuočių šakų, kurios surenkamos miškų kirtavietėse, taip siekiant racionaliai naudoti miško išteklius. Pirmą kartą ši akcija surengta prieš 15 metų.

Šakų dalinimą Tauragėje planuojama tęsti iki pat 17 val.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Norintys papuošti namus mišku kvepiančia žaliaskare, o ne jos šaka, gali ją įsigyti Valstybinių miškų urėdijos medelynuose. Patvirtinus eglučių kainas paaiškėjo, kad nuo pernai jos nesikeičia:

iki 1 m aukščio medelis atsieis 2 Eur, iki 1,5 m – 3 Eur, iki 2 m – 8 Eur, iki 3 m – 13 Eur, iki 4 m – 17 Eur, daugiau nei 4 m – 36 Eur.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą