Tauragiškiams vogtus automobilius parvarydavo ir nepilnamečiai

Dalintis:

Lietuvos policijos departamentas skelbia, kad baigtas ketverius metus trukęs ikiteisminis tyrimas, kurio metu išaiškinta bendrininkų grupė, verbavusi žmones parvaryti iš užsienio vogtus automobilius. Grupuotėje darbavosi tauragiškiai ir raseiniškiai.

Ikiteisminiame tyrime atkakliai kapstėsi Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai ir Šiaulių apygardos prokurorai. Baudžiamoji byla jau perduota teismui, o nusikalstama veika kaltinami šeši vyrai. Vienas jų įtariamas vaiko pirkimu ar pardavimu, mat į nusikalstamą veiką įtrauktas ir nepilnametis asmuo. Vienam iš nusikaltėlių pateikti kaltinimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo ir pasipriešinimo policijos pareigūnams. Asmenys anksčiau teisti.

Skelbiama, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos apie galimą prekybą žmonėmis. Pareigūnai nustatė 5 atvejus, kai 17–28 metų vyrai buvo verbuojami ir vežami į Vokietiją bei Nyderlandus nusikalstamai veikai daryti – parvairuoti vogtus automobilius į Lietuvą.

Anot policijos departamento skelbiamos informacijos, du viename kieme užaugę tauragiškiai su vienu Raseinių gyventoju susipažino Nyderlandų kalėjime. Grįžę į Lietuvą nusprendė kartu imtis veiklos ir ieškoti vyrų, kurie parvarytų vogtas transporto priemones. Už tai buvo žadamas 500 eurų atlygis. Ne visi „samdiniai“ turėjo teisę vairuoti automobilį. Vienas toks „vairuotojas“ automobilį apgadino, todėl ir atlygį gavo mažesnį, nei žadėta. Lengvai uždirbti buvo sugundytas ir vienas nepilnametis. Pastarasis, sužinojęs, kad vairuoti teks vogtą automobilį, atsisakė tai daryti ir į Lietuvą grįžo su kitu lietuviu keleivio vietoje.

Įtariama, kad nusikalstama veika kaltinamieji vertėsi nuo 2014 iki 2016 metų balandžio. Vienas užverbuotas vairuotojas savo kelionę baigė Lenkijoje, sustabdytas tenykščių pareigūnų. Kiti įkliuvo Lietuvos policijai prie Kauno.

Už prekybą žmonėmis Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dešimties metų, o už vaiko pirkimą ar pardavimą – nuo trejų iki dvylikos metų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą