Teatro vadovas ir tarybos narys apkaltintas mobingu

Dalintis:

Gruodžio 8-ąją žiūrovus sausakimšoje kaimo kultūros namų salėje pakvietęs į spektaklio premjerą Baltrušaičių bendruomenės mėgėjų teatras, vaizdžiai kalbant, jau netrukus buvo išvytas iš kaimo kultūros namų, teatro režisierius Sigitas Kancevyčius, šiuo metu einantis ir Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, bendruomenės pirmininkės apkaltintas mobingu, o darbo sutartis su juo nutraukta. Kas atsitiko Baltrušaičiuose ir kodėl abi besivaidijančios pusės svaidosi grasinimais kreiptis į teisėsaugą?

„Įteikė gėlių ir sukurpė keršto planą“

Baltrušaičių bendruomenės teatrui šiemet turėtų sukakti 13 metų. 2011-aisiais įsteigta šio kaimo teatro trupė iš viso pastatė keturis spektaklius. Tiesa, po įnirtingų pirmųjų veiklos metų ir trijų pastatytų spektaklių teatro veikla buvo priblėsusi, pernai rudenį režisierius Sigitas Kancevyčius pabandė kolektyvą suburti iš naujo. Idėja buvo graži, jai pritarė ir Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, pasiūlęs S.Kancevyčiui pasirašyti terminuotą darbo sutartį iki 2023 metų gruodžio 15-osios su sąlyga, kad teatras iki to laiko pastatys naują spektaklį. Teatrui leista repetuoti Baltrušaičių kultūros namuose, kuriuos pagal panaudos sutartį yra išsinuomojusi ir prižiūri Baltrušaičių kaimo bendruomenė.

Pažadą S.Kancevyčius ištesėjo – gruodžio 8-ąją Baltrušaičių kultūros namų salė buvo sausakimša, žiūrovai pakviesti į premjerą „Angelo dovana“. Po spektaklio buvo daug padėkų, sveikinimų, gėlių. Teatro kolektyvo pasveikinti atvyko Kultūros centro vadovybė, Baltrušaičių bendruomenės pirmininkė, kaimo seniūnaitė, žiūrovų atvažiavo ir iš Tauragės bei aplinkinių gyvenviečių. S.Kancevyčius sako, jog net papildomų kėdžių salėje prireikė, kad visi tilptų.

Tačiau vos po kelių dienų, dar nespėjus išblėsti premjeros emocijoms, S.Kancevyčius buvo iškviestas pas Tauragės kultūros centro direktorių V.Bartušį. Režisierius tikėjosi, kad jo darbdavys, įsitikinęs Baltrušaičių teatro premjeros sėkme, darbo sutartį su juo pratęs. Tačiau viskas buvo ne taip – V.Bartušis pranešė, kad su S.Kancevyčiumi terminuota sutartis baigiasi gruodžio 15 dieną ir ji nebebus pratęsta, o teatras nebetenka galimybės repetuoti Baltrušaičių kultūros namuose. Kaip sako S.Kancevyčius, iš kultūros namų jis paprasčiausiai išvarytas. Šią savaitę socialiniame tinkle režisierius išplatino intriguojantį įrašą, kad jam keršijama: „Atėjo į premjerą. Pažiūrėjo, patiko, pasveikino ir įteikė gėlių, o po to už akių sukurpė keršto planą“.

sigitas kancevycius

Sigitas Kancevyčius. Asmeninio albumo nuotrauka

Mano, kad keršija už du dalykus

Kas ir už ką keršija S.Kancevyčiui? Pasak režisieriaus, jam puikiai pavyko suburti septynių žmonių teatro trupę, premjerą ji pastatė per labai trumpą laiką – nuo spalio iki gruodžio, įtemptai repetuodama vakarais ir savaitgaliais. S.Kancevyčius ir pats kilęs iš Baltrušaičių. Dekoracijas spektakliui rinko patys – dovanojo žmonės, esą kai ką režisierius net pirko savo asmeninėmis lėšomis. Kultūros centras spektakliui lėšų neskyrė, o S.Kancevyčius sako ir neprašęs.

– Po premjeros mane kviečiasi Bartušis (Kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis, – red.). Aš taip supratau – spektaklis pavyko, nori pratęsti sutartį, kaip buvom sutarę. Aš ten mizerną tą atlyginimą gavau, porą šimtų. Aš nueinu, jis tris moteriškes pasisodinęs ir pradėjo ant manęs – kaip aš grafikų nesuderinau ir pranešė, kad iš bendruomenės yra gautas raštas. Ten daug žmonių pasirašė tame rašte. Neparodė jo man, tik perskaitė. Atseit negali parodyti, nes negali atskleisti pasirašiusių žmonių asmens duomenų. Perskaitė labai greitai, net ne viską atsimenu. Prisimenu tik, kad aš atseit ignoravau bendruomenę, kad nesuderinau repeticijų grafikų. Visiškas absurdas, banalus šmeižtas, – pasakojo S.Kancevyčius.

Vis dėlto režisierius siekia gauti Kultūros centro direktoriui bendruomenės parašytą raštą, tačiau iki šiol jam nepavyko. Pasak S.Kancevyčiaus, V.Bartušis į jo oficialų prašymą pateikti gauto rašto kopiją atsiuntė atsakymą, kad terminuota sutartis su juo nutraukta gruodžio 15 dieną.

– Dabar teatras atsiduria gatvėje. Pasakė, kad viskas, patalpų negali suteikti, kad mes naudojam kultūros namų resursus. Bet kolektyvas suburtas, bet kuriuo atveju, nežinau, kokiam pavidale, bet jis tęs savo veiklą. Ateis pavasaris, gal pas mane sode repetuosim, gal kažkas priglaus, – viliasi S.Kancevyčius.

Režisierius įsitikinęs, kad jam keršija bendruomenės pirmininkė Gintarė Meškauskė. Pasak S.Kancevyčiaus, G.Meškauskė prieš Kalėdas jo paprašė Baltrušaičių kaimo vaikams pabūti Kalėdų seneliu, mat šiai veiklai jis turi įsigijęs individualios veiklos pažymą. Režisierius nesutiko šios paslaugos suteikti veltui.

– Matyt, dėl to supyko. O dar anksčiau savivaldybėje vyko pasitarimas dėl kaimų medicinos punktų uždarymo. Aš buvau už tai, kad toks punktas Baltrušaičiuose išliktų, o bendruomenės pirmininkė įsitikinusi, kad jis nereikalingas. Kaip nereikalingas? Juk Baltrušaičiuose yra tiek pagyvenusių žmonių. Po to susirinkimo, nors bendruomenės pirmininkė jame nedalyvavo, ji man parašė, kad aš ją šmeižiu – esą žiniasklaida pacitavo mano žodžius apie bendruomenės pirmininkę. Manau, kad bendruomenės pirmininkė sugalvojo man keršyti, nors kai vyko premjera, pati lipo į sceną, pati įteikė gėlių, – pasakojo S.Kancevyčius.

Teigia patyrusi mobingą

Baltrušaičių bendruomenės pirmininkė G.Meškauskė buvo mažiau kalbi nei S.Kancevyčius. Paklausta, kas atsitiko Baltrušaičiuose ir ar ji, kaip sako režisierius, tikrai jam keršija išvarydama mėgėjų teatrą iš kaimo kultūros namų, patikino, kad nieko negali „ta tema pasakyti“, nes S.Kancevyčiaus įrašų socialiniame tinkle neskaito.

– Buvo bendruomenės susirinkimas ir buvo parašytas protokolas, nes aš patyriau iš Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario psichologinį spaudimą, mobingą, – konstatavo bendruomenės pirmininkė.

Paprašyta detalizuoti, G.Meškauskė atsakė, kad yra nusprendusi daugiau nieko nekomentuoti.

– Aš negaliu leistis į suaugusio vyro žaidimus, tik tiek galiu pasakyti. Man apsiginti nereikia prieš jį. Aš nepykstu, mes neturim laiko pykti ant Sigito Kancevyčiaus, tikrai ne. Mes tiesiog linkim jam sėkmės ir gerų vaidybinių procesų. Kultūros nėra su šiuo žmogumi, ir viskas. Tai labai buvo skaudus dalykas ir aš jo neiškelsiu į viešumą. Ta medžiaga yra padėta ir aš tiesiog lauksiu. Jeigu bus peržengtos ribos ir toliau, kreipsiuosi į teisėsaugą. Mano sąžinė švari. Tai, kas įvyko, nieko labai nenustebino, nes kai šią pavardę visi išgirsta, visus net nupurto. Tik tiek galiu pasakyti. Linkiu jam sėkmės, nepilti purvo, nes ką jis sako, yra viena versija, o mano versijos šiuo atveju nebus. Jeigu jis peržengs ribas, aš ne per feisbuką ginsiuosi, tam yra institucijos, jis yra tarybos narys, jį išrinko žmonės. Mums tik iškilo klausimas – ar tarybos narys gali taip elgtis, tik aš negaliu iškelti į viešumą tų dalykų, nes tai gali nueiti iki teismo, – kiek miglotai apie tai, kas atsitiko, kalbėjo Baltrušaičių bendruomenės pirmininkė.

Po pokalbio su bendruomenės pirmininke paklausėme S.Kancevyčiaus, ar tikrai ji galėjo patirti jo mobingą. Režisierius patikino, kad nežino, ką G.Meškauskė turi omenyje, esą jiedu net susitikę nebuvo. Pasak S.Kancevyčiaus, tai jis galėtų kreiptis į teisėsaugą, tačiau tam neturįs laiko.

Visi kalba puse lūpų

Tauragės kultūros centro vadovas V.Bartušis, ketvirtadienį kalbinamas „Tauragės kurjerio“, atostogavo, tačiau sutiko trumpai pakomentuoti situaciją. Paklaustas, kas ir kodėl susipyko Baltrušaičiuose atsakė:

– Negaliu detalizuoti, kas ten įvyko, bet kažkas įvyko neetiško. Mes su Sigitu Kancevyčium sutartį nutraukėm, kadangi ji buvo terminuota. Mes jam siuntėm užpildyti šių metų planą, ką jis planuoja, jis neatsakinėjo į jokius laiškus. Jis ignoravo.

Paklaustas, kas rašoma jam įteiktame bendruomenės narių pasirašytame rašte, V.Bartušis atskleidė tik tiek, kad S.Kancevyčius nesutariantis su bendruomene, kad situacija esanti nemaloni, kad trūko etiško bendravimo.

Kultūros centre dirbanti Baltrušaičių kultūrinio darbo organizatorė, šio kaimo seniūnaitė Edyta Lobšienė patikino, kad puikiai žino apie režisieriaus ir bendruomenės ginčą.

– Kiek žinau, bendruomenės pirmininkė jo prašė seneliu pabūti. Sigitas pasakė – „aš labdaros neteikiu, tik ubagams ir dar kažkam“. Nuo to viskas ir išsirutuliojo. Jei jis geranoriškai nepadeda bendruomenei, kodėl bendruomenė turi jam duoti patalpas, šildyti, elektrą naudoti? Sigitas konfliktiškas, pilnas arogancijos. Bet aš jokio pykčio ant jo neturiu, nors jis per feisbuką mane visaip apibūdino, – kalbėjo E.Lobšienė.

Buvusi Baltrušaičių bendruomenės pirmininkė, viena šio kaimo teatro įkūrėjų 2011-aisiais Edita Jucienė sako, kad džiaugėsi teatro atgimimu. Ją kiek sujuokino žinia, kad bendruomenės pirmininkė sako patyrusi mobingą iš tarybos nario.

– Aš maniau, kad viskas buvo gerai, toks gražus spektaklis įvyko. Aš to rašto nepasirašiau, net nežinojau, kad parašai renkami. Įdomu, kiek tų narių pasirašė? Nes bendruomenės narių yra daug. Kaip gali bendruomenė neįsileisti teatro į kultūros namus? Bendruomenėje veikiantis teatras yra didžiulė reklama bendruomenei. Gal čia iš abiejų pusių kas nutiko, nežinau, bet uždaryti durų teatrui tikrai nereikėtų, – svarstė E.Jucienė.

Seniūnas kraipo galvą

Gaurės seniūnijos, kuriai priklauso Baltrušaičių kaimas, seniūnas Vidmantas Skirius tik kraipo galvą ir apmaudžiai sako nesuprantantis, kodėl kultūros namuose, kaimo kultūros židinyje, teatras su bendruomene neišsitenka. Seniūnas patvirtino, kad kultūros namų pastatas panaudos pagrindais išnuomotas bendruomenei, už komunalines paslaugas moka bendruomenė. Žinoma, pati ji pinigų neturi, gauna iš savivaldybės, taigi galų gale už kultūros namų išlaikymą vis tiek sumoka mokesčių mokėtojai.

– O kas ten įvyko ir kodėl buvo tie parašai surinkti ant Kancevyčiaus, negaliu atsakyti. Tiesa, man keista ir tai, kodėl Kultūros centro direktorius to skundo jam neparodė, – svarstė V.Skirius. – Mano asmenine nuomone, visi kolektyvai turi sutarti ir nereikėtų pyktis. Tikrai užteks vietos visiems.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

4 komentarai

 1. Akivaizdus moteriškių kerštas. Kultūros namai nėra bendruomenės asmeninis turtas, tą gerai paaiškino Gaurės seniūnas.
  Čia moteriškės supainiojo asmeninius interesus su bendruomenės interesu.
  O p. Sigitas Kancevičius tarybos nario mandatą yra užsidirbęs piliečių pasitikėjimu. .Tegu pabando kaltintoja mobingu pakliūti į tarybą . Sėkmės .

 2. keistutis on

  čia ką,asmeninė nikitos chruščiovo foto?Kaip iš akies luptas ‘kukurūznikas’,net grimuoti nereiktų….

 3. Žinometąrežisierių on

  Puikiai (į dešimtuką) pasakyta “konfliktiškas ir pilnas arogancijos”. Kam teko su juo kiek susidurti, visi tai žino…

 4. baltrušaitytė on

  tas pripažintas šmeižikas tegul eina vėl žąsų prievarta kimšti, visai suįžūlėjo kankindamas žąsis, negalima jo leisti prie žmonių

Palikite komentarą