Ilgai užtrukęs procesas, kurio metu Tauragės apylinkės teismas aiškinosi „Agroliros“ bankroto aplinkybes, baigtas. Šią savaitę vykusio nuotolinio teismo posėdžio metu nuskambėjo prokurorės ir nusikalstamu bankrotu kaltinamo Algirdo Komskio gynėjo baigiamosios kalbos. Prokurorė prašė teismo kaltinamajam skirti laisvės atidėjimo bausmę, ją atidedant.
Pagėgių savivaldybėje veikusios ir bankrutavusios įmonės „Agrolira“ buvęs vadovas Algirdas Komskis kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto iššvaistymu ir nusikalstamu bankrotu. Tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad „Agrolira“ bankrutavo, kai vadovas iš įmonės pasiskolino 160 tūkst. eurų. Bankrotą pagreitinti galėjo ir tragiška avarija – neblaiviam „Agroliros“ darbuotojui partrenkus ir mirtinai sužalojus motociklininką, jo šeimai buvo priteistas tūkstantinis žalos atlyginimas. Žalą atlyginti teismo sprendimu solidariai turėjo įmonė ir avarijos kaltininkas.
Šią savaitę vykusiame teismo posėdyje nuskambėjo prokurorės Dalios Mackevičienės ir A.Komskio gynėjo Lino Blažulionio baigiamosios kalbos.
– Pinigus 2018 metais kaltinamasis parsinešė namo, kuriuos atnešdavo į kasą, kai reikėdavo. Buhalterė ir apskaitininkė turėjo matyti pinigus seife. Kokiu tikslu „Agrolira“ teikė Algirdui Komskiui paskolas, jis neatsakė. Vieną kartą sakė, kad parsinešė 100 tūkst. eurų, kitą – 160 tūkst. <…> 2018 metais suformino 160 tūkst. eurų paskolą, nes įmonė neturėjo skolų, o Algirdas Komskis sako, kad viską vėlavo sumokėti. <…> Kai padarė avariją, buvo priteistas žalos atlyginimas. Įmonė turėjo pinigų, bet jų nemokėjo. <…> Paskola buvo suforminta, kad nesimatytų pinigų trūkumo, – teismui A.Komskio kaltę įrodinėjo prokurorė. – „Agroliroje“ dirbę žmonės pasakojo, kad Algirdas ir Kęstas Komskiai pasakė, jog įmonė bankrutuoja, ir daugelis jų perėjo dirbti į „Kalibrus“. Darbuotojai nurodė, kad niekas nepasikeitė, dirbo tuos pačius darbus.
Be to, pasak prokurorės, įmonės buhalterinė apskaita buvo tvarkoma nesilaikant įstatymų, o 160 tūkst. eurų paskola įmonės vadovui A.Komskiui realiai neegzistavo, nes tokių pinigų tiesiog nebuvo. Dėl to ji teismo prašė pripažinti A.Komskį kaltu ir skirti jam metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ją atidedant dvejiems metams. Taip pat prašė tenkinti civilinius ieškinius. Avarijoje žuvusio vyro šeima prašo atlyginti 56 tūkst. eurų žalą, „Sodra“ – 110 tūkst. eurų.
Algirdo Komskio advokatas L.Blažulionis baigiamojoje kalboje pakartojo savo ginamojo žodžius, išsakytus bylos nagrinėjimo pradžioje – esą iki šiol neaišku, kuo A.Komskis kaltinamas.
– Nežinant ribojama galimybė gintis. Bausmės neadekvačios. Už turto švaistymą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, už apgaulingą apskaitos tvarkymą – baudą, o čia laisvės atėmimo bausmė. Algirdas Komskis turi būti išteisintas, nes nepadarė nė vienos jam inkriminuojamos veikos. Atsakomybė kyla tam, kas tvarkė apskaitą. Įmonės vadovas atsakingas už buhalterinės apskaitos organizavimą, – teismą įtikinėjo advokatas.
Advokatas teismo prašė palikti civilinius ieškinius nenagrinėtus arba juos atmesti ir A.Komskį išteisinti.
– Su kaltinimais nesutinku, ieškinius prašau atmesti, – į teismą paskutiniu žodžiu kreipėsi A.Komskis.
Sudėtingoje 23 tomų byloje Tauragės apylinkės teismas nuosprendį skelbs lapkričio 17 dieną.