„Tėvynės labui“ Kęstučio batalione išgirdo 1500 svečių

Dalintis:

Penktadienį Kęstučio batalione susirinko ypatingai gausus būrys svečių. Šauktinių priesaikos išgirsti susirinko apie 1500 artimųjų, šeimų narių ir draugų. Priesaiką liudijo ir antrasis bataliono vadas.

Vėsų penktadienį į Sakalinės kaime esantį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalioną patekti buvo nelengva. To dar nėra buvę: automobilių buvo pristatyta visa pakelė – ne tik keliuke, vedančiame į batalioną, bet ir kelyje Šilinė–Jurbarkas. Bataliono „Virtukų kautynių“ aikštė buvo pilnutėlė išrikiuotų karių, o šonuose stovėjo jų artimieji, kurių daugelio rankose – telefonas įjungta kamera ir pasididžiavimo kupini žvilgsniai. Šiemet tarp priesaiką davusių karių – nė vienos merginos.

Karių priesaiką stebėjo valdžios atstovai, naujasis bataliono vadas majoras Donatas Blažys. Priesaiką prie mikrofono sakyti pakviestas Tomas Petrauskas, tarnauti į Kęstučio batalioną atvykęs iš Skuodo rajono. Davus priesaiką ir griausmingai nuaidėjus „Tėvynės labui!“, šauktiniams suteikti jaunesniųjų eilinių laipsniai.

Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Marius Kugauda sveikino karius ir priminė:

– Laisvė – ne duotybė. Tai didžiulis darbas, pareiga ir atsakomybė.

Atsargos pulkininkas leitenantas Česlovas Šlėgaitis. Mortos Mikutytės nuotrauka

Sveikinimo žodį tarė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Kalbėjo ir antrasis Kęstučio bataliono vadas, atsargos pulkininkas leitenantas Česlovas Šlėgaitis.

– Nėra garbingesnio užsiėmimo, kaip būti kariu. Ypatingai dabar, kai matome, kas darosi Ukrainoje. Nenorime, kad plėštų namus, žudytų ir prievartautų žmones. <…> Linkiu, kad jūsų sunki tarnyba praeitų lengvai, garbingai, – kalbėjo vienas bataliono kūrėjų.

Neapsieita ir be bataliono vado sveikinimų. Mjr. Donatas Blažys pasveikino karius ir jų tėvelius, patikino, kad batalionas – kaip didelė šeima. Palinkėjo kariams ištvermės, kantrybės ir motyvacijos.

Šauktiniams suteikti jaunesniojo eilinio laipsniai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Kariams žygiuojant aplink aikštę minioje buvo girdėti šūksniai „Viskas, vaikai, tuoj namo!“, nes iškart po priesaikos šauktiniai išleidžiami trumpam namo, buvo galima justi ir pasididžiavimą, palaikymą.

Išgirdę komandą „Išsivaikščiot“ kariai pabiro po aikštę į artimųjų glėbį – tai bene emocingiausia iškilmingos dienos akimirka.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą