Tiesioginio valdymo nesikrato ir Pagėgių meras

Dalintis:

Šiandien turėjęs vykti Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis baigėsi net neprasidėjęs. Politikų ambicijos jau daro ne tik moralinę, bet ir materialinę žalą vietos gyventojams. Jau savaitės pabaigoje atlygio už darbą negaunantys specialistai pradės skaičiuoti delspinigius.

Pagėgių valdžiai nepavyksta rasti kompromiso nei prie derybų stalo, nei posėdžių salėje. Šiandien sukviestame tarybos posėdyje nepatvirtinta darbotvarkė ir net nesvarstyti socialiai pažeidžiamų gyventojų problemas palengvinti turėję klausimai. Nepriimtas sprendimas ir dėl laikinosios globos skyrimo dešimtmetei pabėgėlei iš Ukrainos. Anot Pagėgių mero Vaido Bendaravičiaus, didžiausią suirutę kelia tarybos dauguma.

– Posėdis neįvyko. Tarybos dauguma išreiškė tylų protestą, buvo nepriimta darbotvarkė. Manau, kad jų motyvas – pakenkti merui ir taip daryti spaudimą. Nepriimti sprendimai dėl socialinių išmokų, atlyginimų. Viską buvo galima sutvarkyti. Turime ir pabėgėlę iš Ukrainos, mergaitei nepaskirta globa, ji negauna jokių lėšų, – posėdį reziumavo V.Bendaravičius. Paklaustas, kokie tolimesni veiksmai ir kaip bus bandoma stabilizuoti padėtį Pagėgiuose, V.Bendaravičius neatmetė tiesioginio valdymo galimybės.

– Greitu metu važiuosime į Vidaus reikalų ministeriją, spręsime, kaip bus toliau. Manau, kad artėja tiesioginis valdymas. Susitarti nepavyksta. Dar rytoj (trečiadienį) turėsime derybas su pozicija, gal pasiseks, – sakė Pagėgių meras.

Pozicijos atstovas Edgaras Kuturys „Tauragės kurjeriui“ antradienį sakė, jog vadovaujasi Vietos savivaldos įstatymu, kuris įpareigoja merą kandidatą į administracijos direktoriaus postą suderinti su tarybos dauguma.

– Mūsų derybinė grupė ėjo pas merą 4–5 kartus, bet niekas nesikeičia. Siūlome kandidatus, kurie tinka daugumai, bet jų net nesvarsto. Parodykite man savivaldybę, kurioje administracijos direktorius nebūtų suderintas su dauguma. Juk taryba atsako už direktoriaus veiksmus, skiria jį ir atleidžia. Šiandien į darbotvarkę tarp labai jautrių klausimų buvo įtrauktas ir direktoriaus klausimas, bet nesuderinto kandidato mes svarstyti negalime. Nebenorime į tai velti žmonių. Sprendimo projekte net numatyta, jog įgaliotas asmuo gali daryti sprendimus susijusius su ypač svarbiais savivaldybės reikalais. Dabartinė mažuma prisižadėjo ir dabar pažadų nevykdo, – sakė E.Kuturys ir patvirtino laukiantis derybų rezultatų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą