Tikrintojai pagyrė Tauragės prekeivius: reikalavimų laikosi

Dalintis:

Sušvelninus karantino sąlygas ir leidus teikti daugiau paslaugų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC) tikrino, kaip prekybos ir paslaugų teikimo vietose laikomasi reikalavimų, skirtų viruso plitimui sustabdyti. Apie vykdytas patikras Tauragėje atsakė NVSC Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė.

Pasak NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Ingridos Skridailienės, balandžio 18 d. patikrinimai buvo vykdomi visose Lietuvos apskrityse. Tauragės apskrityje patikrinimų metu vertinta, kaip prekybos ir paslaugų teikėjai laikosi reikalavimų sušvelnintomis karantino režimo sąlygomis. Patikrinus 49 prekybos ir paslaugų teikimo vietas (37 prekybos ir 12 paslaugų teikimo), pažeidimų nenustatyta. Patikrinti 7 grožio paslaugų teikėjai veiklos nevykdė. I.Skridailienė atsakė, kad prekybininkai ir paslaugų teikėjai nori dirbti, todėl laikosi nustatytų karantino režimo reikalavimų.

NVSC Tauragės departamento specialistai Tauragės savivaldybėje patikrino 12 paslaugas teikiančių ir 15 prekybos ne maisto prekėmis įmonių. Kaip laikomasi apsaugos reikalavimų, domėtasi buitinės technikos, statybinių medžiagų, kosmetikos, sporto prekių ir gėlių parduotuvėse. Specialistai aplankė grožio salonus ir soliariumus, odontologijos kabinetus, optiką.

– Vykdėme aktyvią stebėseną, vertinome, pažeidimų nenustatėme. Patikrinome keturias kirpyklas, vieną soliariumą, du odontologijos kabinetus – juose draudžiamos veiklos nenustatėme, – konstatavo direktorė. – Aktyviai konsultavome paslaugų teikėjus, prekybos objektų atstovus. Karantino režimo sąlygų sušvelninimas įpareigoja stebėti situaciją.

Buvo vertinama, ar paslaugų teikėjai užtikrina, kad klientai eilėje laikytųsi saugaus (ne mažesnio kaip 1 m) atstumo, ar juos įleidžia su apsauginėmis kaukėmis, ar išlaikomas tarp darbuotojų 2 m atstumas. Specialistai pastebėjo, kad objektuose dezinfekcinis skystis rankoms neretai laikomas netinkamoje vietoje, todėl jį patarė perkelti į vartotojams geriau prieinamą ir matomą vietą. Šis trūkumas buvo nedelsiant pašalintas tikrintojų akivaizdoje.

Atkreiptas dėmesys, ar prie įėjimų pateikta privaloma informacija, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims, kad būtina laikytis asmens higienos. Tikrintojai ragino įmonių vadovus klientus skatinti atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Atkreipė darbdavių dėmesį, kad matuotų darbuotojų kūno temperatūrą vos tik jiems atvykus į darbą, užtikrintų, kad dirbtų tik sveiki darbuotojai. Rekomendavo, kad su klientais nedirbtų rizikos grupei priklausantys darbuotojai.

– Naudojant apsauginius skydelius reikia užsidėti ant veido ir apsauginę kaukę, nes skydelis apsaugo tik akis, – pastebėjimus pateikė direktorė. – Darbuotojai rankas privalo plauti skystu muilu ir tekančiu vandeniu kas 2 val., jas dezinfekuoti specialiomis priemonėmis, neliesti rankomis veido, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Pastebėjome, kad vietose, kur dažniau apsilanko klientai, įrengtos pertvaros tarp kliento ir darbuotojo. Visi darbuotojai buvo aprūpinti apsaugos priemonėmis, dezinfekcinių medžiagų patalpų valymui turima pakankamai.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą