To dar nebuvo: Tauragėje – 50 susirgimų koronavirusu

Dalintis:

Praėjusią parą Lietuvoje fiksuoti 4635 susirgimai koronavirusu. Tauragėje – didžiausias susirgimų šuolis nuo pandemijos pradžios.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šalyje sergamumo koronavirusu rodiklis yra 1282 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumas fiksuojamas Pagėgių savivaldybėje, didžiausias – Vilniaus ir Klaipėdos miestuose.

Tauragės rajone vakar dieną nustatyti 50 susirgimų – tiek atvejų per vieną dieną dar nėra buvę. Sergamumo rodiklis yra 838 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Iš viso šiuo metu koronavirusu serga 257 Tauragės rajono gyventojai.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo Dano Masiulionio pateiktais duomenimis, šiandien Tauragės ligoninėje yra gydomi 17 koronavirusu sergančių pacientų, o reanimacijos skyriuje gydomų nėra.

– Vakar pirmą kartą nuo sausio 6-osios į ligoninę paguldyti 2 nauji pacientai dėl koronaviruso. Su išgąsčiu žiūriu į statistiką, laukiu griūties, bet dabar nevyksta to, kas vyko vyraujant delta atmainai, – sakė medikas, pridurdamas, kad nepaisant skirtingų patiriamų simptomų, visi pacientai į ligoninę patenka dėl kvėpavimo takų funkcijos nepakankamumo bei plaučių uždegimo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė detalizavo, kad Tauragės rajone šiuo metu fiksuojami 4 koronaviruso židiniai – sveikatos priežiūros įstaigoje, viešajame sektoriuje, valstybinėje įmonėje ir socialinės globos įstaigoje.

– Situacija ligoninėse šiuo metu stabili, dar negalime pasakyti, kokias realias pasekmes ši atmaina turės, kadangi dabartiniu metu, dar tik prasideda omikrono banga. Labai svarbu, jog padarytume viską, kas priklauso nuo kiekvieno mūsų, kad situacija išliktų stabili. Žinome, kad sustiprinančioji dozė tris kartus sumažina riziką užsikrėsti omikron atmaina, o neseniai pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusių žmonių tikimybė užsikrėsti mažėja perpus, tad didesnės paskatos skiepytis ir negalėtų būti, – dėstė G.Masiulionienė, patikslindama, kad net 45 proc. susirgimo atvejų lieka neaiškios užsikrėtimo aplinkybės. Net 40 proc. susirgusiųjų koronavirusu užsikrečia nuo šeimos narių.

Oficialiais duomenimis, vakar Lietuvoje iš viso mirė 66 žmonės. Iš jų 6 – dėl koronaviruso. Visi buvo vyresni nei 70 metų amžiaus ir nevakcinuoti. Pirminiais duomenimis, Tauragės apskrityje mirčių dėl pandeminio viruso pavyko išvengti.

Šilalės rajone nustatyti 28 susirgimai, Jurbarko rajone – 22, o Pagėgių savivaldybėje naujų atvejų antradienį nenustatyta.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą