Trenerė Ieva Kantminaitė: „Sėdimas darbas mane pribaigtų per savaitę“

Dalintis:

Jauna aktyvi tauragiškė Ieva Kantminaitė kasdien į sporto salę Tauragės bendruomenių namuose sukviečia būrius sportuojančių moterų. Treniruotės varginančios? Galbūt, tačiau iš jų visos damos išeina tiesiog švytinčios. Trenerė sako – vienos moterys sportuoti nusprendžia dėl sveikatos, kitos nori pagražinti figūrą. O laukiamos visos. Tiesa, karantinas pakoregavo treniruočių bendruomenių namuose grafiką – jos laikinai atšaukiamos. 

Tauragės bendruomenių namų sporto salėse iki karantino (tikėtina, kad ir po jo) kas vakarą rinkosi savo sveikata besirūpinantys žmonės. Vienoje salių vakarais smagiai skambant ritmingai muzikai vyksta „Step“ ir funkcinės treniruotės, kurias veda tauragiškė Ieva Kantminaitė.

Jos treniruotėse prakaitą liejančios damos pluša su šypsena. Kur jau bus kitaip, jei kaskart vis išgirsti trenerės palaikymą – „Šaunuolės, nepasiduodam!“ Po tokių paraginimų tik dar smagiau ritmingai judėti.

Pokalbio su aktyvia moterimi susitikome prieš treniruotę sporto salėje. Prisėdome ant lastikinių laiptelių, vadinamų „stepais“. Kaip paaiškėjo, apie Ievą rajono laikraščiai jau rašė, kai ji dar buvo moksleivė. Jau tada sportas traukė į savo liūną.

Visada aktyvi mergaitė pateko į aerobikos komandą. Tauragėje ši komanda laimėjo ir išvyko į tolesnį varžybų etapą Vilniuje, kur pelnė 2-ąją vietą. Nors tai buvo dar 1998 metais, jau tuomet dar moksleivė būdama Ieva suprato norinti gyvenimą sieti su sportu ir smagiomis, aktyviomis treniruotėmis.

Ievos Kantminaitės asmeninio albumo nuotrauka

– Nuo paauglystės žinojau, kad noriu dirbti su šokiais ar treniruotėmis. Pilyje lankiau šokius. Galiausiai baigiau kineziterapijos studijas Klaipėdoje ir labai nenorėjau grįžti į Tauragę. Tačiau po studijų Klaipėdoje man pasiūlė darbą tik nepilnu etatu, todėl taip susiklosčius aplinkybėms turėjau grįžti į gimtąjį miestą, – apie treniruočių vedimo pradžią pasakojo I.Kantminaitė, kurį laiką net rūpinusis Tauragės futbolininkų fiziniu parengimu.

Iš pradžių darbus Ieva pradėjo sporto klube, kur treniruotes vedė trejus metus. Vėliau apsisprendė dirbti sau ir įgijo tam reikalingą licenciją.

– Jau 11 metų dirbu su „Step“ aerobikos programa. Darbas sau kitoks, reikalaujantis kur kas daugiau jėgų, siekių, didesnės atsakomybės. Nuolat dalyvauju seminaruose ir galiu vesti labai įvairias treniruotes – vandens treniruotes, mankštas nėščiosioms, pilatesą. Neseniai ėmiau vesti ir sparčiai populiarėjančias „Freestyler“ tipo treniruotes, – kalbėjo trenerė.

Šiuo metu Ievos vedamas treniruotes lanko daugiau nei 100 moterų. Įdomu tai, kad ne viena jų padėkoja už sunkias treniruotes, kai tenka į jas įdėti daug jėgų, išlieti prakaito. Tačiau panašu, kad trenerės ir viena kitos palaikymas veikia puikiai.

– Sakau, kad gyvenimas įteikė man dvi dovanas – šeimą ir sportuoti norinčias moteris. Pastebėjau, kad ateina tokios, kurioms nereikalinga konkurencija dėl aprangos, figūros ar fizinio pasirengimo. Labai smagu, kad to nėra. Jau 11 metų vedu treniruotes, tai per tiek laiko mamos ir dukras pas mane pradėjo vestis, – moterų pasiekimais džiaugėsi pašnekovė.

Įdomu tai, kad po vasaros atostogų Ieva pradeda reklamuoti treniruotes, kad jomis susidomėtų ir kitos tauragiškės. Nepaisant to, vis tiek dauguma salėn rugsėjį susirenka pagal asmenines rekomendacijas. Iš lūpų į lūpas sklindantis geras žodis veikia kur kas efektyviau, Ieva to neslepia. Gerai rekomendacijai gelbsti ir moterų pasiekti rezultatai.

– Yra tendencijos. Prieš maždaug šešerius metus daugelis sportavo norėdamos sulieknėti. Dabar dažniau ateina dėl sveikatos. Vienos džiūgauja atsikračiusios nereikalingų kilogramų, kitoms smagu gerai ir energingai jaustis po treniruotės, pailsinti galvas po dienos darbų. Aš į savo darbą einu kaip į šventę, man visos treniruotės – malonumas. Išsijudini ir, atrodo, net jei buvai pikta, to nelieka, – treniruočių nauda džiaugėsi I.Kantminaitė.

Trenerė prasitarė, kad negalėtų dirbti sėdimo darbo biure, kur tektų praleisti aštuonias valandas kasdien. Moteris juokauja, kad toks darbas ją pribaigtų per savaitę. Daug įdomiau dirbti su moterimis treniruočių metu, kur „Step“ aerobika derinama su funkcinėmis treniruotėmis, kur kiekviena daro tiek, kiek pajėgia. O nuostabiausia, kai labai pasistengus pavyksta pranokti pačioms save. Pašnekovė „Tauragės kurjerio“ žurnalistei tvirtino, kad daug sveikatos problemų kyla būtent nuo sėdimo darbo. Tad judėjimas yra būtinas nors po darbo valandų bent triskart per savaitę.

– Kai kurios moterys yra dailios figūros, tačiau nuo sėslaus gyvenimo būdo turi problemų su sveikata. Būtinai reikia judėjimo. Aš labai džiaugiuosi ir noriu padėkoti savo merginoms, kurios ateina sportuoti, nesėdi namuose, už jų atkaklumą ir pastangas, – nuoširdžiai kalbėjo trenerė-kineziterapeutė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą