fbpx

Tuoktis su kaukėmis nori ne visi

Dalintis:

Nuo kovo 16-os, kai buvo paskelbtas karantinas, Tauragės rajono savivaldybės civilinės metrikacijos specialistės sutuokė vos penkias poras – dvi kovą ir tris balandį. Šį balandį suplanuota tris kartus mažiau santuokų nei pernai. Nemažai porų santuokas atideda neapibrėžtai datai. 

Tauragės rajono savivaldybės Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė civilinei metrikacijai Gintarė Varkalienė sakė, kad karantino metu į santuokos registravimą jaunieji gali atvykti tik su liudininkais. Įleidžia ir fotografą, bet iš viso tik iki penkių žmonių.

Visi turi laikytis saugumo reikalavimų. Visos poros tuokiamos didelėje santuokų salėje. Veido apsaugos kaukės yra privalomos, kaukes prašoma nusiimti tik asmenybės patikrinimui. Metrikacijos skyriaus specialistė turi matyti, kad tuokiasi tie patys žmonės, kurie pateikė asmens ir kitus dokumentus santuokai. Tokia esanti tvarka.

Pasak G.Varkalienės, prašymai santuokai įregistruoti priimami internetu. Per karantino laikotarpį prašymą, pateiktą nuotoliniu būdu, ji gavo tik vieną. Tačiau sulaukia nemažai prašymų santuokos laiką nukelti neapibrėžtai datai. To prašo net poros, kurios buvo suplanavusios tuoktis vasarą. Iki santuokos įregistravimo nuo prašymo pateikimo datos turi praeiti ne mažiau kaip mėnuo, todėl poros prašymų neatsiima, kad nereikėtų iš naujo laukti.

Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistė civilinei metrikacijai Birutė Kuzminskienė sakė, kad jai teko tuokti porą, kurios santuoka jau buvo atidėta dėl saviizoliacijos.

Anot specialistės, vis tik karantino metu žmonėms daugiausiai problemų iškyla dėl gimimo liudijimų išdavimo elektroniniu būdu. Yra ir pykčių, ir ašarų, nes ne visi moka naudotis elektroninėmis technologijomis. Civilinės metrikacijos skyriaus specialisčių žmonės prašo nuotoliniu būdu padėti užpildyti dokumentus vaiko gimimo liudijimui gauti.

Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje, Civilinės metrikacijos skyrius skelbia, kad šį balandį tuoksis penkios poros. Pernai balandį susituokė išskirtinai daug – 15, o metrikacijos skyriaus specialistės tą mėnesį užregistravo net 21 santuoką.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą