Urėdija griaus tauragiškių niokojamas pavėsines

Dalintis:

Kelių rūšių popieriniai kavos puodeliai, tušti cigarečių pakeliai, prekybos centrų plastikiniai maišeliai – tai tik dalis šiukšlių, kurias bent kartą per savaitę iš miškuose įrengtų pavėsinių surenka miškininkai ir kiti tvarkai neabejingi tauragiškiai. Valstybinės miškų urėdijos Tauragės regioniniam padaliniui priklausančiose pavėsinėse vietiniai kelia puotas ir pamiršta po savęs susitvarkyti.

Laikinai einantis Valstybės miškų urėdijos regioninio Tauragės padalinio vadovo pareigas Edvardas Bielskis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jau šiais metais bus panaikintos kelios tauragiškių pamėgtos pavėsinės.

– Dalis mums priklausančių pavėsinių yra pasmerktos nugriovimui. Nespėjame keisti stogų, tvarkyti sulaužytų pavėsinių. Ekonomiškai jas laikyti tikrai neapsimoka, – sakė pašnekovas. Viena iš naikinti pasmerktų pavėsinių – pamiškėje, važiuojant nuo Tauragės link Balskų, kita tauragiškių pamėgta pavėsinė, kuri bus nugriauta, pavadinta Eglės žalčių karalienės vardu.

– Inventorizavome pavėsines, žinome, kurias dar verta palikti gyventojų poilsiui. Ten įrengtos ir laužavietės, suolai, stalai. Atvažiuoja žmonės su šeimomis, praleidžia laiką, susitvarko. Kiti į pavėsines atvažiuoja, jas suniokoja, prišiukšlina, sulaužo ir apsisukę išvažiuoja. Nuostoliai būna beveik kiekvieną savaitę. Šiukšlės tikrai yra problema. Kol kas dar miške yra sniego ir ne visą tauragiškių paliktą turtą galime surinkti. Kai atšils, mūsų darbuotojai važiuos, išvalys pavėsines, – sakė E.Bielskis.

Savaitgalį pavėsinėje prie Plynosios pažintinio tako žmonių nebuvo, bet jų paliktos šiukšlės badė akis. E.Bielskis patvirtino, jog šią pavėsinę planuojama renovuoti. Bus pastatytos šiukšlinės, kuriomis, deja, bet naudojasi tik nedaugelis.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Ypač daug šiukšlintojų Oko miške. Ten randame ne tik kavos puodelių, higienos reikmenų, bet ir padangų ir net buitinių šiukšlių, – sakė urėdijos vadovas.

Paklaustas, gal vertėtų paskelbti akciją ir į talką pakviesti miestelėnus, E.Bielskis tokia akcijos nauda abejojo.

– Sąmoningi žmonės po savęs susitvarko, o tie, kurie ateina ir palieka jovalą po savęs, į jokias akcijas neprisijungs. Dažniausiai šiukšlintojų galvose vėjai švilpauja, – konstatavo pašnekovas.

Tauragiškiai šiukšles po savęs palieka ne tik pavėsinėse. Miškininkai ypač daug automobiliais atvežtų šiukšlių randa pamiškėse prie sąvartyno.

– Jei sąvartynas nepriima atliekų, tai visą turinį mes randame įvažiavimuose, pamiškėse, vietose, kur patogu apsisukti, išmesti ir išvažiuoti nepastebėtiems, – sakė E.Bielskis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą