Urėdija kviečia į miško sodinimo akciją

Dalintis:

Į Nacionalinį miškasodį balandžio 23 d. kviečia Valstybinių miškų urėdija ir Aplinkos ministerija. Šiemet šalyje planuojama įveisti rekordinį miško plotą – net 748 ha, pasodinti 2 mln. medelių. Akcija vyks 26 urėdijos regioniniuose padaliniuose, visose savivaldybėse. Visuomenė kviečiama į talką.

Sodinti medelių kviečiami gyventojai, bendruomenės, įstaigos, organizacijos. Registracijos platformoje https://registracija.vmu.lt/ būtina nurodyti regioninį padalinį ir pasirinkti girininkiją, kuriai norite talkinti. Tauragėje miškasodžio akciją koordinuoja urėdijos Tauragės regioninio padalinio miško auginimo specialistas Saulius Austrevičius. Nors platformoje nurodyta, kad miškasodžiui reikia 66 žmonių, jis patikino, kad laukiami visi norintys – veiklos tikrai visiems užteks.

– Jei bus norinčių daugiau, tai mes ne tik Pagramantyje sodintume – atrastume plotą ir kitur. Talkos metu ne iškirstus miškus atkursime, o sodinsime mišką ten, kur jo anksčiau nebuvo – ten dabar tik pievos ir laukai. Pagramančio girininkijoje esame numatę 1,5 ha pievoje pasodinti 5 tūkst. eglaičių ir juodalksnių sodmenų, – pasakojo miškotvarkos specialistas. – Talkininkams duosime sodinimui specialius įrankius. Per dieną su tokiu įrankiu įgudęs sodintojas gali pasodinti iki 1 tūkstančio medelių. Būtų paprasčiau, jei pageidaujantieji įsijungti į akciją su manimi susisiektų, tuomet gal visi organizuotai nuvažiuotume.

Saulius Austrevičius primena akcijos dalyviams turėti pirštines, pasirūpinti tinkama apranga, neperšlampančiais batais. Labai laukia visų, ir jaunimo, ir moksleivių, urėdija pasigenda tokios, kokia anksčiau būdavo, visuomenės iniciatyvos ir pagalbos miškasodžio metu.

– Jauni žmonės įneša juoko, linksmybių. Ankstesniaisiais metais daugiau sulaukdavome iniciatyvos iš įvairių kolektyvų, mokyklų, politinių partijų, įstaigų. Atsimenu, viena draudimo kompanija net buvo suorganizavusi du didelius autobusus sodinimo akcijai, – prisiminė miškininkas. – Mes esame atviri, laukiame iniciatyvų, galime ne tik balandžio 23 dieną suorganizuoti miškasodį – galime ir bet kurią kitą dieną, jei tik yra noras pavienių žmonių ir kolektyvų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą