Už darbo įstatymų pažeidimą baudos iki 880 eurų

Dalintis:

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) vykdo patikrinimus susijusius su Užimtumo tarnybos verslui teikiamomis subsidijomis dėl prastovų. Per praėjusią savaitę patikrinus porą dešimčių šalies įmonių darbo tvarkos pažeidimai užfiksuoti aštuoniose įmonėse.

FNTT pranešė, kad atlieka Užimtumo tarnybai pateiktų prašymų dėl darbo užmokesčio kompensavimo paskelbus įmonės prastovas analizę, atrenka bei tikrina įmones iš įvairių veiklos sektorių. Patikrinimo metu surinkta informacija išanalizuojama ir dėl administracinių nusižengimų teisenos pradėjimo perduodama vertinti Valstybinei darbo inspekcijai, o dėl subsidijų paskelbus prastovą mokėjimo – Užimtumo tarnybai. Patikrintos siuvimo, didmeninės farmacinės veiklos, prekybos automobilių padangomis, naftos produktais, buhalterinės apskaitos tvarkymo ir kitos įmonės gavusios valstybės subsidijas. Nuo balandžio 30 iki gegužės 7 dienos patikrinus porą dešimčių įmonių visoje Lietuvoje, rasta darbo tvarkos pažeidimų aštuoniose įmonėse.

Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas – įmonėse, kuriose taikoma dalinė prastova, kai turi būti dirbama tik kelias valandas per dieną, darbuotojai dirba daugiau, negu jiems nustatyta karantino metu. Surinkta medžiaga tolesniam vertinimui perduota Valstybinei darbo inspekcijai.

FNTT informuoja, kad paskelbus prastovą dėl karantino iš darbuotojo negali būti reikalaujama, kad jis atvyktų į darbovietę. Už darbą per prastovas įmonių vadovams skiriamos baudos ir gresia prarasti valstybės mokamą subsidiją. Bauda už darbo įstatymų pažeidimą nemenka – nuo 240 iki 880 eurų.

Apie paskelbtas prastovas, darbo inspekcijos duomenimis, jau pranešė beveik 24 tūkstančiai šalies darbdavių.

Kaip informavo FNTT atstovas viešiesiems ryšiams Aleksandras Zubriakovas, praėjusią savaitę patikrinimai buvo atlikti Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Telšiuose. Tauragės rajone patikrinimų šį kartą nebuvo atlikta.

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus patarėjas, vyriausiasis darbo inspektorius Raimundas Leonavičius sakė, kad pranešimų apie tokius pažeidimus negavo ir patys, tačiau jau gauta pranešimų apie nelegalų darbą žemės ūkyje. Pradėti 4 tyrimai dėl nelegalaus darbo pas ūkininkus.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą