Už pagalbą neteisėtai kirsti valstybės sieną – teistumas

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas paskelbė baudžiamąjį įsakymą Pagėgių gyventojui ir paskyrė 2400 Eur dydžio baudą už padėjimą neteisėtai pereiti Lietuvos Respublikos valstybės sieną.

Bylos duomenimis, K.T. iš anksto susitarė su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis, gyvenančiais Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, kad nenustatytas asmuo perplaukdamas Nemuno upę atgabens gintaro žaliavą į Lietuvą. 2022 m. rugsėjo 28 d. rytą, apie 9 val. jis automobiliu atvyko į sutartą vietą prie Nemuno upės, Pagėgių savivaldybės, Vilkyškių sen., Sokaičių kaime ir imituodamas, kad atvyko žvejoti, stebėjo aplinką, būdamas pasiruošęs per radijo ryšio stotelę informuoti ir įspėti bendrininkus, jei pamatytų pasienio tarnybos pareigūnus ar iškilus kitokiai sulaikymo grėsmei. Ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas asmuo apie 10.30 val., naudodamasis nardymo įranga, perplaukė Nemuno upę iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities teritorijos kranto į Lietuvos Respublikos teritorijos krantą ir atplukdė penkis ryšulius su 48,99 kg gintaro žaliavos, kurią perdavė  K.T., ir  Nemuno upe nuplaukė atgal į Rusijos Federacijos krantą. Vyras gintaro žaliavą ištraukė iš Nemuno upės ir rengėsi gabenti toliau, tačiau jį įvykio vietoje sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.

Kaltinamasis savo kaltę ikiteisminio tyrimo metu pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad apie porą metų pažįsta Sovetsko miesto gyventoją. Pastarasis jam pasiūlė paimti per Nemuno upę atgabentą gintarą ir už atgabento maišo pasaugojimą pasiūlė  200 Eur. Norėdamas užsidirbti pinigų K.T. sutiko. Teigė, supratęs, kad tai bus gintaro kontrabanda. Su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu vyru jis bendravo racijos pagalba. Atvykus į iš anksto sutartą vietą, jis sulaukė vyro su naro kostiumu per Nemuną atplukdžiusio gintarą ir ketino jį nešti į automobilį, bet nespėjo, nes jį sulaikė pareigūnai.

Teismas skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyras prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, nuoširdžiai gailėjosi, padarytas nusikaltimas priskiriamas prie nesunkių nusikalstamų veikų. Jis anksčiau neteistas, baustas administracine tvarka, užsiima individualia veikla. Paskirtą baudą pagėgiškis turės sumokėti per 2 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Dėl minėtos pagalbos padedant kirsti Lietuvos valstybės sieną, vyro bėdos nesibaigė, kadangi dėl gintaro kontrabandos jam gali tekti atsakyti administracine tvarka.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Tauragės apylinkės teismo inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą