Užsikrėtė vyresnio amžiaus žmogus

Dalintis:

Antradienio vakarą Tauragėje patvirtintas dar vienas COVID-19 atvejis. Virusas nustatytas 60-70 amžiaus vyrui.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Jolanta Norbutienė, pacientas prastai pasijautė prieš keletą dienų, bet neturėjo daug kontaktų, koronaviruso neįtarė.

– Liga diagnozuota tik paėmus tepinėlį. Atsakymą gavome antradienio vakarą. Šiuo metu pacientas yra namuose, prižiūrimas medikų. Mano žiniomis, jis jaučiasi gerai.

Paklausta, ar jau aišku, kur tauragiškis galėjo užsikrėsti, medikė tikino, jog didžiausia tikimybė, jog žmogus virusą „parsinešė“ iš viešųjų erdvių.

– Žinome, kad pacientas lankėsi parduotuvėje. Didžiausia tikimybė, jog būtent ten ir užsikrėtė. Šeimoje nedaug žmonių. Visi laikosi socialinės distancijos, po renginius nevaikšto, užsienyje niekas nebuvo. Dar tiksliname informaciją, netrukus paskelbsime ir ligonio maršrutą, – sakė medikė.

Šiuo metu izoliacijoje yra 4 užsikrėtusiojo šeimos nariai. Nei vienas jų ligos simptomų kol kas nejaučia. Tai jau keturioliktasis užkrato atvejis Tauragėje.

Medikai perspėja, kad virusas įgauna pagreitį ir prašo gyventojų būti sąmoningiems, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse, kuriose būriuojasi daug žmonių, siūloma nešioti veidą dengiančias kaukes. Santaros klinikų Šeimos medicinos centro vadovas, profesorius Vytautas Kasiulevičius sako, jog gyventojai jau pavargo nuo įtampos, bet atsipalaiduoti nevalia:

– Žmonės pavargo nuo COVID-19 ir nori kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimą. Lietuvos visuomenėje tam tikros asmenų grupės pastaruoju metu smarkiai eskaluoja teiginį, kad žmonės miršta nuo įprastų ligų, o COVID-19 diagnozė jiems tik užrašoma. Žmonių gebėjimas atsilaikyti iki pavasario, kai atsiras efektyvi vakcina, tokioje informacinėje erdvėje silpsta. Kita vertus, mes niekada tokioje situacijoje nebuvome, – sako profesorius.

Medikas atidžiai stebi situaciją ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Šiuo metu situacija Lietuvoje tik šiek tiek geresnė nei buvo karantino pradžioje. Deja, bet Lietuvoje susirgimų skaičius gerokai didesnis nei kaimyninėje Latvijoje ar Estijoje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą