Vagys ir toliau šluoja parduotuvių lentynas

Dalintis:

Policijos paros įvykių suvestinėje nemažėja pranešimų apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl vagysčių iš parduotuvių lentynų. Geidžiamiausia prekė – alkoholiniai gėrimai.

Ne kartą rašėme, kad Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tramdo vagišius, švarinančius parduotuvių lentynas. Kol kas tokių įvykių nemažėja. Rugsėjo 1-osios įvykių suvestinėje skelbiama apie keliskart alkoholinius gėrimus vogusį 46-erių vyrą. Šis iš Gedimino gatvėje esančio prekybos centro „Iki“ išsinešė alkoholinių gėrimų už 489 eurus. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė patikslino, kad įtariamasis vagystes įvykdė liepos 31 d., rugpjūčio 12, 15 ir 19 dienomis.

– Šis vyras į pareigūnų akiratį už analogiškas veikas pakliūva ne pirmą kartą, – sakė L.Banienė.

Antradienį pareigūnai pranešė pradedantys dar vieną analogišką ikiteisminį tyrimą. Šįkart vagyste įtariama kol kas nenustatytos tapatybės moteris, rugpjūčio 19-ąją apšvarinusi prekybos centrą „Norfa“, esantį Bernotiškės gatvėje. Ji taip pat rinkosi alkoholinius gėrimus. Prekybos centro patirtas nuostolis siekia 183 eurus.

Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai, o vagišiams už nedidelės vertės svetimo turto vagystes gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Anksčiau „Tauragės kurjeriui“ policijos pareigūnai yra pasakoję, kad dažnai tokios vagystės pastebimos tik peržiūrėjus vaizdo kamerų, stebinčių prekybos salę, įrašus. Iš filmuotos medžiagos ne visada pavyksta atpažinti vagišius iš karto. Tuomet tenka kliautis tauragiškių pagalba ir akyla akimi – vagystėmis įtariamų asmenų nuotraukos paskelbiamos komisariato feisbuko paskyroje.

Pasiteiravome pareigūnų, kodėl dažniausiai tarp vagišių populiariausias alkoholis – negi visi taip nori išgerti? Tačiau įstatymo sergėtojų įsitikinimu, alkoholinius gėrimus vagišiams bene lengviausia parduoti – tiesiog, taip uždarbiaujama. Taip pat skelbiama, kad populiarios prekės yra kvepalai, kosmetika bei smulki elektronika.

Baudžiamoji atsakomybė taikoma pavogus prekių už 150 eurų ir daugiau. Užfiksavus tokią vagystę pradedamas ikiteisminis tyrimas, gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Pareigūnams didžiulis galvos skausmas yra už mažesnes sumas vagiantys ilgapirščiai – šiems taikoma tik administracinė atsakomybė, surašomas protokolas ir skiriama bauda. Tokie didesnės grėsmės nepajutę vagys dažniausiai tęsia savo veiklą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą