Vaikų ir šunų aikšteles prižiūrės specialistai

Dalintis:

Mieste įrengtų vaikų žaidimų bei šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelių priežiūra šiemet rūpinsis Sungailiškiuose įsteigtos įmonės „Jupaula“ darbuotojai. Pasak seniūno Žilvino Majaus, aikštelės bus apžiūrimos ir tvarkomos bent du kartus per mėnesį.

Sutartyje numatyta, kad metinių darbų kaina negali viršyti 18 150 Eur. Įmonė seniūnijai kas mėnesį pateiks sąskaitas už realiai atliktus darbus. Pasak miesto seniūno Žilvino Majaus, įprastai mėnesio sąskaitos siekia 200–300 eurų. Jas išaugina tik įmonės specialistų atliekami sudėtingesni remonto darbai: virinimas, detalių keitimas, sulaužytų įrenginių sudėtingesnis remontas, kurį kelias dienas atlieka du įmonės specialistai. Kai kurios žaidimo aikštelės stebimos visą parą, kad jose nesilankytų vandalai.

– Mieste yra ir daugiau vaikų žaidimų aikštelių, bet tas, kurios dar nerenovuotos, prižiūrime savo jėgomis. O didžiosiose remonto darbai vyksta kiekvieną mėnesį. Tai varžtus suveržti, sūpynių lenciūgus sužiūrėti būtina. Įrangą reikia prižiūrėti norint išvengti nelaimės. Tikrai nesmagu, jei mamos pradeda siųsti nuotraukas su sulūžusiomis detalėmis arba skundais, kad jau dvi dienas niekas nepakeičia sulūžusios sūpynės sėdynės. Todėl ir dirbs įmonė, kuri kas dvi savaites važiuos ir tikrins visas aikšteles, – sakė seniūnas.

Apvažiavimo metu specialistai privalo patikrinti aikštelių ir jose esančių įrenginių būklę, įvertinti, ar veikia visa aikštelių įranga, patikrinti, ar nepažeistos konstrukcijos, pašalinti smulkius gedimus, o jei defektai didesni, nedelsiant informuoti miesto seniūną ir suderinus medžiagas bei darbus gedimus pašalinti. Ž.Majus jau žiemą pradėjo kaupti naujas detales įrenginiams, seniūnijos sandėlyje dažniausiai yra dažniausiai lūžtančių sūpynių dalių.

– Reikia specifinių dalykų, kurių į bet kokią statybinių prekių parduotuvę nuvažiavęs nenupirksi. Esu užsakęs sūpynių sėdynių, kurių net nereikia sulaužyti, jos tiesiog susidėvi. Taip pat reikia keisti tvirtinimo varžtus, plastikines sieneles. Pavyzdžiui, aikštelėje prie „Iki“ parduotuvės anksčiau buvo dedami specialūs stikliniai gaubtai. Vaikams labai patiko į juos lįsti, bet paaiškėjo, kad gaubtus gamino Ukrainoje ir dabar jų niekur neina gauti. Turėsime galvoti, kokią sienelę toje aikštelėje. Dažniausiai dyla mediniai žaidimų aikštelių elementai. Džiaugiuosi tuo, kad aikštelėmis vaikai naudojasi, – pasakojo Ž.Majus.

Seniūnija savo pajėgomis prižiūrėti ir remontuoti vaikų žaidimo aikštelių negali – 22 tūkstančius gyventojų turinčioje seniūnijoje nėra tiek visur spėti galinčių specialistų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą