Vaizdas iš ligoninės izoliatoriaus: „Ar tai normalu?“

Dalintis:

Tauragiškė Eglė pašiurpo, kaip Tauragės ligoninės izoliatoriuje buvo priimta jos penkiametė dukrelė. Jauna mama sako suprantanti, kad gydymo įstaigos perkrautos, bet situacija jai vis tiek atrodo nenormali. 

Tauragiškė Eglė paviešino nuotraukas, kokiomis sąlygomis jos sukarščiavusiai penkerių metų dukrelei Tauragės ligoninėje lašinama lašinė. Mergaitė, net nenuavus jai batukų, paguldyta ant ginekologinės kėdės, jai po galva pakišta jos pačios striukė. Jauna mama sako suprantanti, kad pandemija, kad ligoninė perkrauta, tačiau tokia situacija jai vis tiek atrodo nenormali. Ligoninės vadovybė moters skundo nesureikšmina ir atkerta – pacientai turėtų medikus ne tik suprasti, bet ir su jais geranoriškai bendradarbiauti, tuomet ir pasveiks greičiau.

Mano, kad sąlygos netinkamos

Tauragiškė Eglė, penkerių metų mergaitės mama, sako suprantanti, kad koronaviruso pandemija pakoregavo ne tik gydymo įstaigų, bet ir patekimo į jas situaciją. Tačiau, moters įsitikinimu, to, ką patyrė ji su karščiuojančia dukra, neturėtų būti.

– Žinoma, galima nutylėti, tačiau jei visi tylėsime, niekas tikrai nepasikeis, – sako Eglė.

Į ligoninę su karščiuojančia dukra šį rudenį Eglei teko skubėti du kartus – rugsėjį ir spalio pabaigoje. Moteris tvirtina, kad abu kartai buvo panašūs. Mergaitei sukarščiavus, moteris pirmiausia kreipėsi į ją gydančią vaikų ligų gydytoją Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre.

– Nustebau, kai gydytoja man pasakė, kad karščiuojančių ligonių poliklinika nepriima. Tai jei nepriima sergančių, taip išeina, kad poliklinika skirta tik sveikiems žmonėms? – stebėjosi jauna mama. – Gydytoja mums patarė sulaukti darbo dienos pabaigos ir važiuoti į ligoninę.

Eglė sako taip ir padariusi. Ligoninėje su karščiuojančia dukra buvo nuvesta į izoliatorių, kur mergaitei buvo lašinama lašinė, atlikti būtini tyrimai, įskaitant ir dėl koronaviruso. Eglė sako, kad abu kartus COVID-19 testai buvo neigiami, dukrai nustatyta ūmi infekcija.

– Tačiau mane labai nustebino sąlygos, kokiose mums teko praleisti keletą valandų. Dukra buvo paguldyta ant ginekologinės kėdės, ten jai lašinta lašinė, po galva padėta jos pačios striukė. Pledas toks senas, kad turbūt senesnis už mane, nuo tarybinių laikų likęs. Slaugytoja pranešė, kad tualetas neveikia, jei mergaitė užsimanytų į tualetą, atneštų puoduką. O jei man prireiktų į tualetą, ką daryti? Kiek vėliau mus nuvedė į kitą palatą, tačiau eiti turėjome per lauką. Tiksliau, aš dukrą nešiau, o ji pati laikė lašinę. Ar tai normalu? – kalbėjo Eglė.

Moteris nekaltina medikų, tačiau mano, kad ligonių apžiūros sąlygos, ypač šiuo pandeminiu laikotarpiu, turėtų būti kitokios – sterilesnės ir labiau tinkančios pacientams, juo labiau vaikams.

Eglė „Tauragės kurjeriui“ atsiuntė nuotraukų, kaip ligoninės izoliatoriuje, ginekologinėje kėdėje, keletą valandų teko gulėti jos dukrai. Kitoje nuotraukoje – senutėlė kušetė ir turbūt dar sovietinius laikus regėjęs pledas.

Tauragiškę nustebino, kad Tauragės ligoninėje pacientams vis dar priimti naudojami tokie seni daiktai. Skaitytojos atsiųsta nuotrauka

Ligoninė – pagalvių užtenka

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška iki lapkričio 12 d. atostogauja. Situaciją jis pakomentavo lakoniškai: „Pacientų antplūdis, teikiamos paslaugos visur. Ekstremali situacija Lietuvoje dar neatšaukta“.

Pakomentuoti situaciją paprašytas ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis, kuriam nusiuntėme Eglės pateiktą nuotrauką, kaip mergaitei lašinė lašinama ginekologinėje kėdėje, patvirtino, kad tai vaizdas iš ligoninės izoliatoriaus, kurių ligoninėje yra trys.

Dano Masiulionio teigimu, izoliatoriai pritaikyti įvairių pacientų poreikiams, todėl viename jų ir stovi ginekologinė kėdė.

„Izoliatoriuose pacientai atsiduria, kai laukia tarpinio ištyrimo dėl infekcinių ligų, kurių pakilimo pikas yra šiuo metu, ir tenka visiems laukti“, – patikslino D.Masiulionis.

Jo teigimu, slaugos priemonių, pagalvių ir kitų būtinų reikmenų pakanka visuose izoliatoriuose, o gautą nuotrauką pakomentavo taip: „Daug galima pridaryti įvairių momentinių nuotraukų, kai to norisi. Daugiausia pacientų sveikatai padeda geranoriškas bendradarbiavimas ir supratimas“.

Turi būti nukreipiami į karščiavimo kliniką

Ar tiesa, kad dalį karščiuojančių pacientų pirminės sveikatos priežiūros įstaigų medikai tyčia siunčia į ligoninę, patardami jiems sulaukti oficialių darbo valandų pabaigos? Jokia paslaptis – kai kurie pacientai taip nusprendžia ir patys, nenorėdami laukti eilės į karščiavimo kliniką ar stumdytis su kitais ligoniais poliklinikos koridoriuose. Ligoninės medikai už tai pyksta atvirai ir tvirtina, kad tokie pacientai dar labiau apsunkina ir taip šiuo metu apkrautos ligoninės darbą.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius tvirtina, kad yra įspėjęs visus savo vadovaujamos įstaigos medikus gink Dieve nepatarinėti savo pacientams sulaukti, kol bus užrakinta poliklinika ir eiti į ligoninės priimamąjį.

– Negaliu komentuoti šio konkretaus atvejo, nes nežinau, kuris gydytojas taip pacientui galėjo patarti. Nežinau, ar gydytojai iš tikrųjų taip elgiasi, ar ne. Mes turime karščiavimo kliniką, turime visas galimybes priimti karščiuojančius pacientus, įskaitant ir vaikus, – patikino D.Petrošius.

Poliklinikos vadovas sako, kad formulė paprasta – sukarščiavęs pacientas arba jo atstovas šeimos gydytojo turi prašyti siuntimo į karščiavimo kliniką, kur bus paskirtas konkretus priėmimo laikas ir atlikti visi būtini tyrimai – kraujo, CRB (C-reaktyvinio baltymo), koronaviruso, plaučių rentgenograma.

Tiesa, D.Petrošius pripažino – karščiavimo klinika per dieną dirba 4 valandas ir registracijos laikas gali būti paskirtas tik kitą dieną.

– Jei pacientas registruosis vakare, 17–18 valandą, tą dieną jis gali ir nebepatekti į karščiavimo kliniką, nes nebus galimybės iš karto atlikti visų būtinų tyrimų. Juk į rentgenogramos kabinetą pacientai siunčiami ne tik iš karščiavimo klinikos. Po kiekvieno paciento patalpos turi būti dezinfekuojamos, – sakė D.Petrošius.

Per dieną karščiavimo klinikoje priimama apie 10–12 pacientų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą