Valdžia vis dėlto atėjo pas turgelio prekeivius

Dalintis:

Tauragės miesto centre veikiantis turgelis netrukus bus atnaujintas neatpažįstamai – žada vietos valdžia. Tik šis pažadas turgavietės prekeiviams kelia ne džiugesį, o nerimą. Savivaldybei paviešinus modernizuoto turgelio viziją, raštą merui Dovydui Kaminskui nusiuntė nusivylę augalų prekeiviai, o po ketvirtadienio popietę surengto susitikimo ujami iš šios prekyvietės pasijuto pramoninių prekių prekybininkai.      

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas su savivaldybės specialistais, turgelį eksploatuojančios „Dunokų“ bendrovės vadove Gintare Rakauskiene ir projektavimo įmonės „Atamis“ atstovais ketvirtadienio popietę nuvyko į turgelį susitikti su jame prekiaujančiais žmonėmis, nors dar prieš keletą dienų tiesiogiai kalbėtis su jais ir neplanavo. Planuota virtuali diskusija.

Susitikimą meras D.Kaminskas pradėjo paaiškinimu, kodėl apie susirinkimą prekybininkams buvo pranešta prilipinus informacinį lapelį prie kelio ženklo, kas sukėlė jų nepasitenkinimą. Esą norėta, kad visi, kuriuos liečia šis modernizavimo projektas, jį pamatytų.

Į susitikimą turgelyje atvykęs projekto vadovas, prisistatęs Rimvydo vardu, pabrėžė, kad pagal numatytą projektą turgelio teritorijoje bus išvedžiotos vandens ir nuotekų bei elektros komunikacijos, suklotos trinkelės. Iš anksto reikalinga numatyti, kur stovės stoginės, kur bus sustatyti prekybai atvežti konteineriai, kadangi iki jų reikės atvesti visas inžinerines komunikacijas.

– Viskas čia yra, kitaip maisto ir veterinarijos tarnyba mums neleistų dirbti. Kaip jūs nežinot? – replikavo prekeiviai.

Meras patikslino, kad visos komunikacijos turgelyje jau susidėvėjusios. Anot jo, šiandien dar neaišku, kiek savivaldybei kainuos turgelio modernizavimo darbai. Inžinerinių komunikacijų suvedimas ir trinkelių išklojimas gali atsieiti apie kelis šimtus tūkstančių eurų. Šie darbai užtruktų apie 3–4 mėnesius. Turgelio modernizavimą planuojama pradėti kitų metų pavasarį arba rudenį – gal spalį ar lapkritį. Prekeiviai prašė, kad darbai būtų nukelti į rudenį. Tačiau kur darbų metu bus iškelti prekeiviai, rajono vadovas negalėjo atsakyti. Prekiaujantieji augalais – gal net į Pilies aikštę, kaip jau kartą bandyta šį pavasarį.

Prekeivius taip pat domino, kas kompensuos už jų prekybinius paviljonus, merui ir projektuotojams paviljonų savininkai rodė savivaldybės Architektūros skyriaus dar 1994 metais patvirtintus prekybinių paviljonų projektus. D.Kaminskas patikino: tikrai nebus, kad vietoj nukelto seno kiosko savivaldybė skirs naują. Anot mero, kioskų, kuriuose dabar prekeiviai dirba, vertė yra nulinė. Meras pranešė, kad mokestis už naują prekybos vietą kils.

Savivaldybės atstovai pakeitė susitikimo vietą ir pasikalbėti su prekeiviais atėjo į turgelį. Daivos Žebelienės nuotrauka

Į susitikimą atėjo ir paviljonų, kuriuose prekyba nevykdoma, savininkai, jie klausė, galbūt galėtų mokėti mažiau nei veikiančių kioskų savininkai. Tiek meras, tiek „Dunokų“ direktorė G.Rakauskienė pasiūlė kioskus išnuomoti. Yra ir kita galimybė – kiosko atsisakyti, palikti turgelį administruojančiai bendrovei, tuomet ir mokesčių mokėti nereikės.

– Kokiu principu bus nuomojamos prekybos vietos? – teiravosi prekeiviai.

Paaiškinta, kad bus skelbiami konkursai ar aukcionai. Jokių privilegijų dabartiniams prekeiviams nebūsią.

Jei iki šio susitikimo dėl prekybos vietų modernizuotame turgelyje buvo sunerimę prekeiviai augalais, tai ketvirtadienį paaiškėjo, kad čia bus nepageidaujami pramoninių prekių prekybininkai. Meras tvirtino, kad modernizuotas turgelis bus skirtas tik prekiaujantiems maisto produktais, daržovėmis ir gėlėmis. Tiesa, „Dunokų“ direktorė G.Rakauskienė bandė švelninti situaciją – esą jei liks vietos, turgelyje galės prekiauti ir pramoninių prekių prekeiviai.

Po šio susirinkimo pramoninėmis prekėmis 15–20 metų turgelyje prekiaujantys žmonės „Tauragės kurjeriui“ sakė supratę, kad moderniame turgelyje jiems vietos nebeliks.

– Mūsų, pramonininkų, nemažai – 8 dirba po stoginėmis, 6 – kioskuose. Tiek metų dirbom, o dabar esam nereikalingi. Prarasim darbo vietas. Kodėl mes turim išeiti iš čia? Ar mūsų pinigai, kuriuos sumokame, yra kitokie, – viena po kitos širdo prekeivės.

Dviejų vaikų mama sakė, jei savivaldybė atims iš jos darbo vietą, ne tik ji, bet ir kiti bus priversti prašyti pašalpų.

Pasak drabužiais, avalyne ir įvairiomis smulkmenomis prekiaujančių moterų, jos dar neskubės ieškoti kitų prekybos vietų mieste, dar visi metai priešakyje, tačiau ramų gyvenimą jaučiasi praradusios. Prekeivės ketina raštu kreiptis į merą ir savivaldybės tarybą, kad iš jų neatimtų darbo vietų modernizuotoje prekyvietėje.

Kitų turgelio prekeivių nuomonės apie modernizavimo planą įvairios – vieni džiaugiasi, kad galės dirbti gražioje aplinkoje, esą tik pramogų parko šioje vietoje, kaip pateikta vizualizacijoje, iš turgelio daryti nereikia, kiti baiminasi didesnio mokesčio už prekybos vietą. O viena prekeivė tikino, kad dėl jos turgelis galėtų likti toks, koks yra, net balos, kurios telkšo vos palijus, jai netrukdo.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą