fbpx

Valiklis vietoje dezinfekcinio skysčio – ar galima?

Dalintis:

Šalyje vis labiau įsisiautėjant koronavirusui, daugėjant susirgusiųjų, pritrūko dezinfekcinio skysčio, nors jis – nepakeičiama apsaugos priemonė. Daugiabučių namų administratoriai taip pat tikina trūkstantys šios priemonės. Vis dėlto galimybė save apsaugoti yra.

Jau seniausiai paskelbta, kad siaučiant virusui apsaugoti save ir artimuosius galima taisyklingai plaunant rankas, naudojant muilą, dezinfekuojant rankas specialiu skysčiu. Tik štai pastarojo labai trūksta, mat prekybos vietose jis išpirktas, o gamintojai vos spėja suktis.

Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus teigė, kad pagal anksčiau sudarytas sutartis Tauragėje įmonės darbuotojai valo tik 36 laiptines. Būtent tiek yra užsisakiusiųjų periodinio valymo paslaugą, tad kartą per mėnesį tose laiptinėse atliekama ir dezinfekcija. Naujų užsakymų laiptinių dezinfekcijai butų ūkis kol kas negavo.

– Siūlome gyventojams laiptinių dezinfekavimo ir langų valymo paslaugą, tačiau norinčiųjų nėra. Jei būtų nurodymas dezinfekuoti visas daugiabučių laiptines, tai nežinau, kaip būtų. Trūksta dezinfekcinio skysčio, pritrūktų ir darbuotojų. Išsiuntėme užklausą „Vilniaus degtinei“. Tačiau atsakymų kol kas nei telefonu, nei elektroniniu paštu nesulaukėme, linijos pas juos užlūžusios. Tarsimės su savivaldybės administracijos direktoriumi, kaip laiptines reiktų „šturmuoti“, – atvirai dėstė E.Vaitiekus.

Tauragėje šiuo metu dar galima įsigyti profesionalaus dezinfekcinio skysčio, bet kaina nemaža. Mortos Mikutytės nuotrauka

Daugiabučiuose namuose bene pavojingiausio vietos – durų rankenos, laiptų turėklai, kodinės spynos. Prie šios įrangos liečiasi daugiausiai žmonių ir jas dezinfekuoti būtina. Neužsisakę valymo paslaugos iš daugiabučių namų administratoriaus gyventojai turėtų dezinfekcija pasirūpinti patys. Tauragės meras Dovydas Kaminskas, žmonėms, kurie į jį kreipėsi klausdami, ar butų ūkis dezinfekuos jų namų laiptines, pataria ne laukti, kol kiti atliks šį drabą, o patiems išsiplauti laiptines – tam, mero nuomone, puikiai tinka muilas ir vanduo.

Dezinfekavimas svarbus ne tik laiptinėse, bet ir gyventojų namuose. Trūkstant dezinfekcinio skysčio, žmonės klausia, ar įmanoma jį kuo nors pakeisti, kad bent minimaliai būtų galima save ir artimuosius apsaugoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento atstovė spaudai Albina Urbutienė teigė, kad dezinfekcijai panaudoti galima ir degtinę.

Specialistai pataria – jei neturite dezinfekcinio skysčio, galite naudoti ir skalbinių baliklį, tik su juo reikia elgtis ypač atsargiai. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tikimybę užsikrėsti virusu sumažina tinkamas, dažnas rankų plovimas muilu. Muiluoti reikėtų 20–40 sekundžių, vėliau muilą nuplaunant drungnu vandeniu. Kieto muilo gabalėliai namuose – tinkama priemonė ir rankas tikrai dezinfekuoja, tačiau viešose vietose tinkamesnis skystasis muilas su dozatoriumi.

Namų dezinfekcijai rekomenduojama naudoti 0,1 proc. natrio hipochloritą. Jei naudojamas buitinis baliklis, kurio koncentracija 5 proc., jį reikėtų skiesti santykiu 1:50. Jei paviršius jautrus hipochloritui, tuomet dezinfekuoti geriausia alkoholiu – 70 proc. koncentracijos etanoliu. Svarbus patarimas – dezinfekuojamos vietos prieš tai turi būti švariai nuvalytos. Jei įtariama, kad anksčiau jas lietė sergantis koronavirusu asmuo, valantysis turi naudoti apsaugos priemones – vienkartines pirštines, veido kaukę.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. aaam, o kam? yra skirtingos priemonės tam, kad skirtingai jas naudoti.. nesinuodykim savęs lygioj vietoj, dezinfekcijai skirtos priemonės ir turėtų būti tam naudojamos.. pirkom iš shop.manjana.lt didelį butelį dezinfekcinio skysčio ir sėkmingai jį naudojame.

Palikite komentarą