Vandens kainų šuolis – po Naujųjų

Dalintis:

Seimas leido geriamojo vandens kainas nustatyti atsižvelgiant į elektros ir dujų kainų pokyčius. Jei šį sprendimą palaimins prezidentas, UAB „Tauragės vandenys“ abonentai kainų šuolį pajus jau sausį.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, už vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymą visos šalies gyventojai šiemet moka 4,3–23 eurus (su PVM) per mėnesį, o vieno kubinio metro bazinė kaina svyruoja nuo 0,91 iki 4,54 euro. UAB „Tauragės vandenys“ klientai už išnaudotą kubinį metrą vandens moka 1,02 Eur, o jei naudoja ir centralizuotą nuotekų sistemą, išnaudotas kubinis metras vandens ir jo nuotekos kainuoja 2,50 Eur. Pigiau už Tauragės rajono gyventojus už vandenį moka 22 vandens tiekimo įmonių klientai. Pigiausiai – Kauno ir Vilniaus abonentai. Kaune už kubą vandens su nuotekomis mokama 1,44 Eur, o Vilniuje – 1,45 Eur. Brangiausiai už vandenį moka anykštėnai – 4,54 euro už kubinį metrą vandens ir nuotekų.

– Negaliu dabar net prognozuoti, kiek pabrangs vanduo Tauragės rajono gyventojams. Skaičiuojame, teikiame skaičius Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai, o kai jie suderins mūsų investicijas ir visa kita, paaiškės naujoji kaina. Planuojame, kad jau metų gale žinosime, kiek ji pakils. Įmonė patiria didžiulius finansinius nuostolius, įsivaizduokite, elektros kainos šuolis yra net septyni kartai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė UAB „Tauragės vandenys“ vadovas Tadas Pauparis.

Pasak įmonės vadovo, sąskaita už elektros energiją išaugo nuo 16 iki 130 tūkstančių eurų.

– Baigėsi mūsų elektros tiekimo sutartis ir privalėjome pereiti prie biržos kainos, todėl tokios sumos ir susidaro, – komentavo įmonės vadovas.

Seimas priėmė Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisas ir įtvirtino naują vandens kainodarą: leido didinti geriamojo vandens tiekimo įmonių tarifus, jeigu elektros bei dujų kainos didėja 30 proc. Paslaugų kainos taip pat galės būti mažinamos, jei energijos kainos kris trečdaliu. Kainas įmonių prašymu dažniau nei kartą per metus nustatytų VERT. Dabar geriamojo vandens kainos peržiūrimos kartą per metus, o elektros ir dujų du – sausį ir liepą.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą