Tauragiškio istoriko Dariaus Kiniulio sumanymas socialiniame tinkle viešinti istorines Tauragės kūrimosi ir plėtimosi nuotraukas, sulaukė didžiulio susidomėjimo. Vaizdai, pagardinti vietine tarme, dažnai komentaruose sulaukia besidalinančių prisiminimais.
Praėjusią savaitę socialiniame tinkle Facebook startavo naujas puslapis „Ve, kuokia buva Tauragė“. Idėją įgyvendinęs istorikas, dirbantis Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, Darius Kiniulis neslepia mintį brandinęs ne vieną dieną. Tačiau nuvijus dvejones pastebėjo tauragiškių palaikymą.
– Galvojau, užims per daug laiko, bus dar vienas įsipareigojimas. Tačiau paskutinis lašas buvo muziejuje gauta fotografo Benjamino Pociaus kolekcija – kiek ten visko! – pasakojo D.Kiniulis.
Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė pašnekovas, Tauragėje vyrauja pietų žemaičių tarmė. Panašiai kalba Raseinių, Šiaulių gyventojai. Tačiau esama ir Tauragei būdingų detalių.
– Visur yra savi niuansai. Tauragės tarmė yra labai susiliejusi su bendrine kalba, tačiau yra „ve“, „musiet“, išskiriama mergelė nuo vaiko. Pamaniau, gal bus žmonėms įdomiau skaityti tarmiškus tekstus. Rašyti tarmiškai sunku – rašau, skaitau, tada taisau, – dėstė istorikas.
Lygiai prieš savaitę, kovo 8-ąją, startavęs Facebook puslapis vos įkėlus 3 nuotraukas sulaukė daugiau nei 1000 patinka paspaudimų. Kaip sako D.Kiniulis, paaiškėjo, kad tai neužpildyta niša.
– Yra daug puslapių su istorinėmis nuotraukomis. Bet jie greit numirdavo. Tikiuosi, su šiuo puslapiu taip nebus. Kažkada nuotraukos gal baigsis – to nebijau. Bet tada yra dar laikraščių puslapiai, turime nemažą Romualdo Baliūno archyvą, kai kurie autoriai – epizodiniai ar išvis nežinomi. Dažnai nuotraukas atneša žmonės. Matydami šį puslapį, gal ir daugiau atneš, – vylėsi Tauragės istorija besidalinantis Darius Kiniulis.
Šiuo metu puslapis „Ve, kuokia buva Tauragė“ turi daugiau nei 1100 patiktukų. Vos D.Kiniuliui įkėlus naują nuotrauką su aprašymu, komentarų skiltyje pasipila tauragiškių prisiminimai. Štai pasirodžius kadrui, su dar tik tiesiama Gedimino gatve ir vos keliais joje esančiais daugiabučiais namais, žmonės rašė prisimenantys, kaip tuščioje teritorijoje žiemą žaisdavo ledo ritulį, kiti pastebėjo, kad vietinių menamos „Pušelės“ parduotuvės dar nematyti.