fbpx

Vestuvių ceremonijos karantino metu turės vykti su kaukėmis

Dalintis:

Sugriežtinti karantino reikalavimai – ne išimtis ir savivaldybių civilinės metrikacijos skyriams. Nors kai kurie jaunavedžiai numatytas santuokų ceremonijas nukelia vėlesniam laikui, yra ir tokių, kurie tuoksis artimiausiomis dienomis. Rytoj, kovo 28-ąją, Tauragės civilinės metrikacijos skyriuje numatytos trijų porų vestuvės. Skyriaus specialistai informuoja, kad ceremonijos dalyviai ne tik turės dezinfekuoti rankas, bet ir būti su kaukėmis, kaip reikalauja Vyriausybė.

Tauragės civilinės metrikacijos skyrius turi parengęs savo darbo tvarkos taisykles karantino metu. Jose nurodoma, kad registruojant santuoką ribojamas dalyvaujančiųjų santuokos registravimo ceremonijoje asmenų skaičius. Maksimaliai ceremonijoje dalyvauti gali 5 asmenys, neįskaičiuojant civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojo. „Informuojame, kad kiti asmenys, norintys dalyvauti ceremonijoje ir (ar) pasveikinti atėję svečiai į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas nebus įleidžiami“, – praneša Tauragės civilinės metrikacijos skyrius.

Prašymai tuoktis iš gyventojų priimami elektroniniu būdu, o tiems žmonėms, kurie gyveno užsienyje ir tuoktis ketino Tauragėje, siūloma pasirinkti vėlesnę santuokos registravimo datą dėl privalomos 14 dienų saviizoliacijos.

Rytoj, šeštadienį, Tauragės savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus santuokų registravimo salėje numatomos trys vestuvių ceremonijos. Skyriaus specialistė Gintarė Varkalienė savaitės pradžioje sakė, kad jaunavedžiai nusprendė ceremonijų neatšaukti, todėl registruoti santuokų atvyks. Kaip karantino sąlygomis vyks ceremonijos? Pagal Vyriausybės nurodymą viešumoje nuo šiol privalu dėvėti kaukes. G.Varkalienė tikina – jei privalu, jas ir dėvės. Skyrius kaukių turi.

– Turime ir dezinfekcinio skysčio, jis yra prie salės durų, todėl ceremonijos dalyviai privalės įeidami į salę dezinfekuoti rankas. Stengsimės išlaikyti reikiamą atstumą, apsikeitimo žiedais ceremonija vyks kaip numatyta, tačiau skyriaus darbuotojai prie žiedų nesilies, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo G.Varkalienė.

Santuokos registravimo salė išdezinfekuota.

Civilinės metrikacijos skyriaus atstovė sako, kad ne viena pora santuokos registracijos laiką nukėlė į vasarą. Kitą savaitę numatytos dar keletas ceremonijų.

Civilinės metrikacijos skyrius informuoja, kad gyventojus apie civilinės metrikacijos tvarką informuoja tel. (8 446) 62 834, 8 676 15 901. Prašymus įregistruoti civilinės būklės aktus ir užsisakyti paslaugas galima per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą (MEPIS). Skyrius primena, kad vaiko gimimas turi būti įregistruotas per tris mėnesius nuo gimimo dienos. Asmeniui pageidaujant, civilinės būklės įrašai bus pateikiami elektroniniu paštu, o dokumentų originalai išduodami pasibaigus karantinui.

Atkreipiamas dėmesys, kad dėl mirties, santuokos nutraukimo, bažnytinės santuokos įtraukimo į apskaitą apskritai nereikia kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą. Skyrius gyventojus ragina susilaikyti nuo prašymų, kurie gali būti pateikti pasibaigus karantinui, pateikimo.

Santuokų ceremonijos gavėnios laikotarpiu bažnyčiose nevyksta. Tačiau Tauragės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Dikšaitis sako, kad bažnyčioje ne viena santuokos ceremonija numatyta po Velykų.

– Jau dabar aišku, kad karantinas iki Velykų nesibaigs. Turime numatytų ceremonijų balandžio, gegužės mėnesiams. Dar laukiame, žiūrime, kaip bus, ar ceremonijos vyks, dar negalime pasakyti, – sakė M.Dikšaitis.

Pamaldos bažnyčiose šiuo metu nevyksta, greičiausiai jos nevyks ir per Velykas. Kunigai žmones ragina likti ir melstis namuose.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą