fbpx

Vėtra verčia medžius, plėšia stogus, sutriko elektros tiekimas

Dalintis:

Lietuvoje šiandien siaučia stiprus vėjas. Kaip praneša Tauragės ugniagesiai-gelbėtojai, šiandien jie jau keletą kartų kviesti šalinti ant kelių užvirtusių medžių. Skelbiama, kad elektros neturi apie 130 tūkst. namų, didžioji jų dauguma – pajūryje. Tauragės rajone kai kur taip pat sutrikęs elektros tiekimas.

Stragutės kaime redakcijos žurnalistai užfiksavo į laukus stumiamą nuplėštą naujai statomo gyvenamo namo stogą. Tačiau ugniagesių-gelbėtojų budėjimo tarnyba sako, kad apie šį incidentą kol kas jokio pranešimo negavo.

Šiandien jau kelis kartus gelbėtojai skubėjo šalinti užvirtusių medžių – kelias buvo užverstas ties Ližių kaimu, dar vienas medis ant kelio užvirto Baltrušaičių kaime. Be to, degė atliekų konteineris Stoties gatvėje. Trumpam mieste buvo dingusi elektra.

Gelbėtojai informavo gyventojus, kad stiprus vėjas visoje šalyje siautės dar kelias dienas. Vėjo gūsiai gali siekti ir 30 m/s.

Tauragėje, Vymerio gatvėje vėtra nuvertė medį, kuris nutraukdamas elektors laidus užvirto į gyventojų kiemus. sulaužytos tvoros, nutrauktas elektors tiekimas.

Rekomendacijos audros atveju:

> Smarkus vėjas gali ne tik laužyti medžių šakas, bet ir pačius medžius. Jei galite, venkite stovėti patys greta medžių ir nestatykite šalia jų savo automobilių.
> Jokiais būdais nesiartinkite prie nutrūkusių elektros laidų. Pastebėję nutrauktus elektros laidus praneškite specialioms tarnyboms.
> Visus kieme esančius daiktus, kuriuos vėjas gali nunešti, pakelti ir sviesti į jūsų ar kaimynų langus ar pridaryti kitos žalos įneškite vidun ar pritvirtinkite.
> Taip pat apžiūrėkite savo balkonus ar jame nėra lengvesnių daiktų, kurie galėtų būti nunešti vėjo.
> Ypatingo budrumo reikėtų imtis statybvietėse: gali griūti silpnos konstrukcijos pastatai, nepritvirtinti įrenginiai, vėjas gali nunešti įvairias statyboms naudojamas medžiagas jei jos nepritvirtintos.
> Uždarykite stoglangius, langus, duris, nepalikite atvirų angų. Sutvirtinkite silpnesnes konstrukcijas.
> Atidžiai vairuokite, rinkitės saugų greitį, ypač kai iš uždaro kelio ruožo įvažiuosite į atvirą – itin stiprus šoninis vėjas gali būt labai pavojingas.
> Taip pat keliuose, ypač miškingose vietovėse, gali pasitaikyti ir nulaužtų medžių šakų ar nuvirtusių medžių, kurie sutrikdys keliones. Jei galite – atidėkite neskubias keliones kitai dienai.
> Smarkus vėjas dažnai dalį gyventojų palieka be elektros tiekimo. Reikia pasirūpinti žvakėmis, žibintuvėliais. Iš anksto įkraukite mobiliuosius telefonus, jei turite ir išorines mobiliųjų baterijas.
> Jei lauke yra gyvūnų, atkreipkite dėmesį ir į juos, pasirūpinkite jų saugumu ir komfortu, geriausia juos įvesti į vidines patalpas.
> Nepamirškite informuoti ir greta gyvenančių senolių ar neįgalių žmonių, jei reikia padėkite jiems pasiruošti. Praėjus audrai pasiteiraukite ar jiems nereikia kokios nors pagalbos.
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą