Vieniems šimtai tūkstančių, kitiems – nulis

Dalintis:

Kai „Tauragės kurjeris“ paviešino apie beveik negyvenamai gatvei asfaltuoti skiriamus 300 tūkst. eurų, sujudo kitų gatvių gyventojai. Žmonės piktinasi, kad dėl naujakurių gerovės yra paliekami likimo valiai. Jurbarko gatvės gyventojai, kurių kiemai po kiekvieno lietaus tampa baseinais, jaučiasi užmiršti. Į visus jų prašymus padėti savivaldybės atsakymas atskrieja toks pat – pinigų nėra ir nebus.

Daugiau nei 20 metų Jurbarko gatvėje gyvenantis Artūras Gečas sako, kad po kiekvieno stipresnio lietaus jo kiemas patvinsta, o pravažiuodami automobiliai net aptaško kaimynų namo langus.

– Gatvėje lietaus vanduo kaupiasi, jis nesusigeria niekur, nėra kur nubėgti. Šulinys yra, į molį įgrūstas, bet jis mažai gelbsti. Vandens palijus būna per visą gatvės plotį, iki pat mūsų vartų ir teka mums į kiemą. Labiausiai du kiemai kenčiame, o trečias patvinstantis sklypas šiuo metu negyvenamas, – kalbėjo A.Gečas.

Vyras stebėjosi, kad gatvėms, kuriose vos vienas ar keli namai, skiriami šimtai tūkstančių eurų, o toms, kurioje žmonės gyvena dešimtmečius, netenka nieko.

– Būna, kartais kas nors specialiai pervažiuoja per balą dideliu greičiu, tai mašinos ratų taškomas vanduo namo langus aptaško. Skęstam mes čia, būtumėt iš karto po lietaus atvykę, pamatytumėt, kaip gyvenam. Grįžus namo be guminių batų iš automobilio išlipti neįmanoma, – apie savo vargus pasakojo ir Artūro kaimynė Irena.

Jurbarko gatvė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Gyventojų teigimu, į Jurbarko gatvę apžiūrėti buvo atvažiavę vandentiekio darbuotojai, apžiūrėjo ir tiek – patikino niekuo negalintys padėti. Kaimynai stebėjosi, kad kadaise šioje gatvėje buvo išardytas grindinys nuotekų tinklams įrengti, tai galėjo tuo pačiu ir lietaus nuotekų tinklus sumontuoti. Esą svarstyta Jurbarko gatvę prijungti prie kitos gatvės nuotekų, tačiau svarstymais viskas ir baigėsi.

Artūras Gečas į savivaldybės administraciją pagalbos kreipėsi ne kartą – ir žiemą, ir dabar, gegužę. Tačiau iš savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio gauna tokį patį atsakymą: „Tauragės rajono savivaldybės administracija atsakydama į jūsų prašymą pakartotinai informuoja, kad atsakymas į jūsų paklausimą pateiktas 2020-02-25 raštu Nr.19-936. Šiuo metu nėra planuojama lietaus nuotekų tinklų plėtra jūsų gyvenamajame rajone, todėl tinklai nebus projektuojami“.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus Jurbarko gatvės gyventojams taip pat nieko nežada. Jo teigimu, po stipresnio lietaus seniūniją užplūsta dešimtys gyventojų, gyvenančių įvairiose miesto gatvėse, prašymai padėti.

– Jei toje gatvėje būtų pigesnis ir lengvesnis sprendimas, tai jis būtų jau ir priimtas, ir įgyvendintas, – sakė seniūnas.

Savivaldybės administracijai išsiuntėme klausimus dėl padėties Jurbarko gatvėje, tačiau atsakymų nesulaukėme.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą