Vienintelis atlyginimo atsisakęs tarybos narys persigalvojo?

Dalintis:

Išlaikyti šios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos narius rajono biudžetui kainuos gerokai daugiau nei pagal ankstesniąją sistemą, kai vietos politikai savo išlaidas pagrįsdavo pateikdami mokėjimo kvitus. Vien liepą ir rugpjūtį su priklausančiais mokesčiais tarybos nariams išmokėta 53 200 eurų atlyginimo. Pasak savivaldybės, vienintelis tarybos narys, atsisakęs algos, – liberalas Darius Stankus. Tačiau paaiškėjo, kad ir jis laikinai.

Praėjusią kadenciją (ketverius metus) Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariams jų veiklai vykdyti buvo išmokėta per 400 tūkstančių eurų. Savo išlaidas politikai turėdavo pagrįsti savivaldybės administracijos buhalterijai pateikdami mokėjimo kvitus, dėl kurių pagrįstumo vėliau ir kilo vadinamasis „čekiukų“ skandalas. Primename, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra dėl praėjusios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų tebevykdo viešojo gynimo tyrimą, o politikai dalį lėšų į rajono biudžetą grąžino – apie 30 tūkstančių eurų.

Kilus skandalui ir tebevykstant tyrimui, dalis jau naujosios savivaldybės tarybos narių išmokų buvo atsisakę. Kaip skelbiama Tauragės savivaldybės pateiktoje ataskaitoje, antrąjį šių metų ketvirtį – balandį, gegužę ir birželį 14 tarybos narių (Laineda Ašmontienė, Mindaugas Bakšas, Kęstutis Balašaitis, Vidas Bičkus, Rita Grigalienė, Goda Košinskytė, Vilija Krūgelienė, Rita Kurlinkienė, Mindaugas Lukošaitis, Sigitas Mičiulis, Modestas Petraitis, Darius Stankus, Rasa Šerpytienė ir Justina Visockienė) pareigas atliko neatlygintinai. Likusieji tarybos nariai savo veiklai per tris mėnesius išleido nuo 40 iki 129 eurų. Tačiau toks savivaldybės biudžeto lėšų sutaupymas truko vos iki liepos. Jau liepos mėnesį pagal Seimo patvirtintą naująją tvarką tarybos nariams pradėti  mokėti atlyginimai.

Liepą 24-iems Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariams iš rajono biudžeto buvo išmokėta 25 884 eurai, o rugpjūtį – 27 316 eurų. Suskaičiuoti ne taip sudėtinga. Jei per mėnesį tarybos nariams išmokama apie 27 tūkstančius eurų, tai per metus ši suma išaugs iki 324 tūkstančių eurų, o per ketverių metų kadenciją ir milijoną viršys.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės atstovė spaudai Soneta Blankaitė, vienintelis tarybos narys, atsisakęs jam priklausančio darbo užmokesčio, – Darius Stankus. Susisiekti telefonu su juo nepavyko. Politikas informavo esantis susitikime. Į redakcijos užklausą, kodėl apsisprendė neimti atlyginimo, vakar atsiuntė atsakymą, kad vis dėlto atlyginimą ims. „Dėl didelio užimtumo nespėjau pateikti prašymo pervesti įstatymu numatyto priklausančio darbo užmokesčio už darbą vykdant tarybos nario pareigas. Planuoju artimiausiu metu jį pateikti“, – informavo tarybos narys. D.Stankus praėjusią kadenciją „čekiukių“ nerinko ir savivaldybei neteikė.

Tarybos nariams pagal pakeistą tarybos veiklos reglamentą nuo 2023 m. liepos 1 d. mokamas atlyginimas, sudarantis 20 procentų mero darbo atlyginimo dydžio. 2023 m. antrąjį ketvirtį Tauragės rajono savivaldybės merui buvo mokamas 3671 Eur atlyginimas iki mokesčių.

Tarybos opozicijos lyderiui, tarybos komitetų ir komisijų pirmininkams nustatomas 20 procentų didesnis, o komitetų ir komisijų pirmininkų pavaduotojams – 10 procentų didesnis atlyginimas. Jei tarybos narys posėdžius praleidžia, tai yra juose nedalyvauja, atlyginimas jam proporcingai mažinamas.

Pagal Savivaldos įstatymo pataisas meras tarybos nariu nebėra.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą