Vietos politikai: už ar prieš skiepą?

Dalintis:

Valstybės siekis visomis įmanomomis priemonėmis paskatinti gyventojus skiepytis sulaukia didžiulio pasipriešinimo. Vyriausybei grasinama teismais, protestais ir kitokiu „karu“, jei nuo koronaviruso nesiskiepijančių gyventojų gyvenimas bus suvaržytas. Liepą po ilgo darbo nuotoliniu būdu į posėdžių salę susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai dalijosi karantino patirtimi – dauguma politikų su pasididžiavimu gyrėsi, kad yra pasiskiepiję abiem vakcinos dozėmis. „Tauragės kurjeris“ domisi, ar visi tarybos nariai nusprendė skiepytis ir kaip nuo šiol vyks tarybos posėdžiai, jei dalis tai padaryti atsisakys.

Pasiilgo vieni kitų ir ginčų

Liepos pabaigoje į komitetų ir tarybos posėdį rinkęsi vietos politikai spaudė vieni kitiems rankas, šypsojosi, buvo akivaizdu, kad yra pasiilgę gyvo bendravimo ir ginčų posėdžių salėje. Čia pat klausinėjami, ar yra pasiskiepiję nuo COVID-19, dauguma atvirai pasakojo apie savo karantininę patirtį – persirgimo istorijas, kokiomis vakcinomis skiepijosi ir kaip organizmas reagavo į vakciną.

Tarybos narys Sigitas Mičiulis, paklaustas, ar yra pasiskiepijęs, tvirtai pareiškė, kad ne tik pasiskiepijo, bet ir COVID-19 yra persirgęs, Robertas Piečia atskleidė, kad skiepijosi „Moderna“ vakcina, Rita Grigalienė patikino laukianti antrosios vakcinos dozės. Darius Stankus, nors po posėdžio telefonu ir neatsiliepė, atsiuntė trumpąją žinutę, kad koronavirusu yra persirgęs, turi labai daug antikūnų, todėl kol kas nesiskiepija. „Tauragės kurjeris“ paklausti, ar skiepijosi nuo COVID-19, galimybės neturėjo tik vieno tarybos nario – Tomo Alijošiaus. Visi kiti atskleidė šių eilučių autorei ir kodėl skiepijosi, ir ką mano apie vakcinacijos procesą.

Nesiskiepija, nes abejoja

Nepartinis Sigitas Kancevyčius – vienintelis „Tauragės kurjerio“ kalbintas tarybos narys, COVID-19 nei persirgęs, nei pasiskiepijęs. Paklaustas, kodėl delsia, atskleidė priklausantis „abejojančiųjų grupei“, nors „antivakseriu“ savęs nelaiko.

Sigitas Kancevyčius. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Nesiskiepiju, nes man kyla labai daug klausimų. Jeigu negali garantuoti nei vakcinos gamintojas, nei valstybė, kad mano sveikatai skiepas nepakenks, nesutrikdys jos, tai viskas lieka ant to žmogaus, kuris priima sprendimą skiepytis, atsakomybės. Aš nesakau, kad aš nesiskiepysiu, bet man atrodo, kad nesiskiepydamas aš kol kas išlošiu daugiau laiko išsiaiškinti tuos nežinomuosius, į kuriuos atsakymų dar nėra. „Antivakseriams“ savęs nepriskiriu, bet pasiskaitau visokios informacijos, kuri nėra už skiepus, man kyla daug visokių abejonių, į kurias aš negaunu atsakymų, – kalbėjo tarybos narys.

Sigitas Kancevyčius patikino, kad saugosi, stengiasi turėti kuo mažiau kontaktų ir mano, kad jo imunitetas stiprus.

Paklaustas, kokiu būdu dalyvaus tarybos ir komitetų posėdžiuose, jei be galimybių paso neskiepyti tarybos nariai į juos nebus įleidžiami, S.Kancevyčius patikino, kad prašys suteikti jam galimybę dalyvauti posėdžiuose nuotoliniu būdu.

Po metų grįžo į Tauragę

O štai S.Kancevyčiaus kolega, taip pat nepartinis Eugenijus Margis griežtas – skiepytis nuo koronaviruso, jei nori gyventi ir apsaugoti kitus, būtina. Po insulto sveikstantis E.Margis „Tauragės kurjeriui“ pranešė džiugią žinią – šią savaitę po metus trukusio gydymo jis grįžo namo, į Tauragę, ir mažais žingsneliais bando kabintis į įprastą gyvenimą.

– Vos privažiavome prie Tauragės, apsiverkiau. Metus nemačiau Tauragės. Dabar, kai jau namie, nuotaika geresnė, lazda pasiremdamas jau nueinu kokius 250 metrų, – apie savo sveikatos būklę telefonu pasakojo tarybos narys.

Iki lemtingosios ligos vaikų ligų gydytoju Tauragės ligoninėje dirbęs E.Margis taip pat kol kas nepasiskiepijo, tačiau tik todėl, kad žiemą, besigydydamas Palangos reabilitacijos ligoninėje, užsikrėtė ir susirgo koronavirusu. Sako, kad sirgo nesunkiai, bet antikūnų dar turi iki šiol. Pasitaręs su kolegomis medikais, nutarė palaukti, kol antikūnų organizme sumažės, tuomet ir pasiskiepys.

– Jokia paslaptis – skiepas nuo užsikrėtimo neapsaugo, tačiau jis apsaugo nuo sunkios ligos formos ir mirties. Jei norime to išvengti, turime skiepytis, šita liga nusinešė jau per daug žmonių, tai turi pagaliau baigtis, – mano tarybos narys.

Neteko mamos

Eugenijui Margiui antrina socialdemokratas Matas Petraitis. Šio tarybos nario pandeminė patirtis labai skaudi – šių metų sausio 1-ąją vyras neteko brangiausio žmogaus, mamos. Jos gyvybę nusinešė COVID-19.

Matas Petraitis. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Koronavirusu visa Petraičių šeima susirgo pernai gruodį, iki Kalėdų buvo izoliacijoje, mamai liga tapo lemtinga – ji mirė ligoninėje. M.Petraičiui ir šiandien dar nelengva rinkti žodžius, ką per didžiąsias metų šventes teko išgyventi visai šeimai. Su „antivakseriais“ jis patikino nesiveliantis į diskusijas, nes diskutuoti apie užkrečiamąją ligą, nuo kurios miršta žmonės, jam po skaudžios patirties nebesinori.

– Aš jau esu pasiskiepijęs abiem vakcinos dozėmis, nors žiemą ir persirgau koronavirusu. Kai pats patyriau skaudžią netektį, jokių abejonių, ar skiepytis, nekilo. Beveik pusę metų dar turėjau antikūnų, birželį antikūnų nebebuvo, todėl iš karto užsiregistravau pirmajam skiepui. Žiema mūsų šeimai buvo baisi – mama gulėjo ligoninėje, mes taip pat susirgome, negalėjome jos lankyti. Šventės buvo labai liūdnos. Todėl nemėgstu veltis į diskusijas su vakcinų priešininkais. Mano nuomonė griežta – reikia skiepytis, šita liga – ne juokai, ir tikrai niekam nelinkiu, kad tai atsitiktų, – sakė tarybos narys.

Antro „susitikimo“ nenorėtų

Tarybos narys, Tauragės profesinio rengimo centro vadovas Vidas Bičkus taip pat jau pasiskiepijęs. Mokslo metai artėja – svarbu, kad moksleiviai ir mokytojai nuo rugsėjo galėtų susitikti švietimo įstaigose ir mokytis jau kontaktiniu būdu.

– Dauguma mūsų mokymo centro kolektyvo jau pasiskiepiję, tie, kurie turi antikūnų, persirgę, dar nepasiskiepiję. Rugsėjį, kai jau grįš į darbą, mokytojai arba turės skiepytis, arba darytis testą. Žinoma, jei testai bus mokami, vargu, ar mokytojai už juos mokės. Jei atvirai – kad būčiau susidūręs iš kolektyvo su tokia griežta nuomone, kad prieš, man asmeniškai neteko. Žinoma, kiekvienas mes suprantam, kad skiepai gal dar nėra labai išnagrinėti, nes viskas vyksta labai greitai, bet reikia tikėti mokslu, – kalbėjo tarybos narys.

Vidas Bičkus šiandien juokiasi, kad pasiskiepijus „Pfizer“ skiepu jam tris dienas kaito padai ir delnai, tačiau tai buvęs vienintelis šalutinis skiepo poveikis. Koronavirusu V.Bičkus nesirgo.

Kolegai pritaria ir tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rima Bandzinaitė-Latožienė. Ji taip pat neišsigando vakcinacijos ir jau pasiskiepijusi abiem vakcinos dozėmis. Paklausta apie ribojimus, kurie jau netrukus gali būti pritaikyti nepasiskiepijusiems asmenims, tarybos narė savo nuomonės neišsakė, patikino, kad į Vyriausybės siūlymus labai išsamiai dar neįsigilino.

Tarybos narės Jolanta Skrodenienė ir Rima Bandzinaitė-Latožienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– O dėl mokyklų, tai ir švietimo ministrė, atvykusi į Tauragę, pabrėžė, kad mokslo metai turi prasidėti klasėse, todėl skiepijimas yra labai svarbu. Natūralu, kad žmonės, kurie pasiskiepiję, persirgę, turi turėti daugiau galimybių negu tie, kurie galimybių paso neturi. Man abejonių dėl skiepijimosi nekilo. Aš persirgau COVID-19, antro susitikimo su juo tikrai nenorėčiau ir niekam nelinkėčiau. Pašalinis poveikis, kurį jaučiame pasiskiepiję, neprilygsta tai simptomatikai, kurią jaučiame sirgdami, – kalbėjo tarybos narė.

***

Savivaldybės tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė, paklausta, ar turi žinių, kiek tarybos narių yra pasiskiepiję, patikino, kad savivaldybė informacijos apie tai nerinko. Pasak S.Jurgilienės, tai privatūs asmens duomenys. Jei sugriežtinus galimybių paso naudojimą tarybos nariai pageidautų posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu, tarybos reglamentas tokią teisę suteikia.

– Dalyvavimas kontaktiniame tarybos posėdyje traktuojamas kaip ir dalyvavimas kokiame nors renginyje, – informavo tarybos sekretorė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą