Virusas plinta sparčiai: serga socialinių paslaugų namų gyventojai

Dalintis:

Dar prieš paskelbiant nacionalinį karantiną Tauragės epidemiologai neįsivaizdavo, kaip spės tirti židinius, kai užsikrėtimų skaičius augs ne tik visos šalies, bet ir rajono mastu.  Akivaizdu, kad niūrios prognozės jau pildosi – vakar epidemiologams nepavyko išsiaiškinti, kaip užsikrėtė 14 žmonių. Virusas sparčiai plinta ir Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojams.

Pirmadienį Tauragės rajone registruoti 22 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai per parą ištyrė tik 8.

– Šiuo metu vykdomi naujai užsikrėtusiųjų žmonių epidemiologiniai tyrimai. Nespėjame ir todėl, kad duomenys apie naujus pacientus į specialią registro programą įkrenta ir vidurnaktį. Net 6 ištirtų atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, vienas naujai susirgęs registruotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, dar vienas – susijęs su šeiminiu protrūkiu, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento atstovė Albina Urbutienė.

Adakavo socialinių paslaugų namai koronaviruso židiniu tapo praėjusią savaitę. Dalis sirgusių ar saviizoliacijoje buvusių darbuotojų grįžo į darbą pirmadienį.

Vakar kalbinta direktorė džiaugėsi, kad virusas dar nenustatytas nei vienam gyventojui, tačiau per parą situacija kardinaliai pasikeitė.

– Vakar patys atlikome testus 20 gyventojų. Pusė jų yra teigiami. Sekmadienį du žmones perkėlėme į specialias izoliacijos patalpas. Jie jautė menkus simptomus, buvo pakilusi temperatūra. Jiems virusas patvirtintas kaip ir kitiems aštuoniems, simptomų nejaučiantiems gyventojams. Padėtis sunki. Kol kas valdoma, bet neabejoju, kad pagalbos iš šalies reiks, – sakė Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė.

Per dieną Jurbarke užfiksuoti tik 3 nauji atvejai, 20 – Šilalėje, o Pagėgiuose naujai susirgusiųjų nėra.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą