fbpx

Virusas vienija žmones – tauragiškės siuva kaukes medikams

Dalintis:

Praėjusią savaitę grupė siuvančių moterų ėmėsi iniciatyvos ir feisbuke sukūrė grupę „Daugkartinės kaukės Tauragės medikams“. Panašu, kad karantinas šioms aktyvistėms nepraeis veltui – vienos rūpinasi medžiagų tiekimu, kitos sukerpa, trečios siuva – darbo užteks visoms.

„Klaipėdoje moterys siuva daugkartines apsaugines kaukes, kurias galima bus skalbti. Gal ir mūsų ligoninei praverstų? Jei reikia – galėtumėm susiorganizuoti. Manau atsirastų mokančių ir galinčių padėti. Turiu nemažai informacijos apie kaukes“, – rašoma grupės pristatymo skiltyje.

Kad kaukių reikia ir jų trūksta, tikino ir grupėje prisijungusi medikė Iveta Skurvydienė.  grupės moterys diskutuoja apie kaukių siuvimo specifiką, kokias iškarpas naudoti, koks modelis medikams būtų ne tik saugus, bet ir patogus.

„Kalbėjau su ligoninės vyr. slaugytoja. Ji mielai priims mūsų siūtas kaukes. Kaukės turi būti šviesios, medvilnė (bent 3 sluoksniai), linas (3 sluoksniai) arba marlė (8 sluoksniai). Sakė, geriau su gumomis. Aš pasiuvau marlė+sluoksnis lino – nepasitvirtino, nevienodai traukiasi“, – rašo viena iš siuvėjų.

Nuotrauka iš Facebook

Moterų iniciatyvą remia verslininkai. Teigiama, kad dalį medžiagų ir nemažą kiekį reikalingos gumos dovanojo „Miletos audiniai“. Darbo netrūksta, tad prasidėjo ir darbų pasidalijimas – vienos sukerpa, kitos siuva. Panašu, jog darbo tiek, kad net adatos atšimpa, siuvėjos teiraujasi viena kitos iš kur jų gauti karantino metu.

Savo įdirbiu su feisbuko grupe pasidalijo Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro darbuotojos – jos pasiuvo 100 kaukių ir dalija jas socialinėms darbuotojoms. Kaip žinia, šioms darbuotojoms tenka vykdyti pareigą dirbant su neįgaliais žmonėmis namuose. Todėl apsauga šiems žmonėms taip pat reikalinga, kaip ir medikams.

„Dėkoju medikų vardu už puikią iniciatyvą pasirūpinti medikų ir visuomenės veido apsauga nuo viruso. Pagal ispanų rekomendacijas turiu prašymą, jei įmanoma, siūti veido kaukes iš nedažytų ir lengvai dezinfekuojamų audinių, kitaip jos gali sukelti problemų medikams dėl tų nematomų mažų padarėlių – virusų, kurių turime kiekvienas savo nosiaryklėje, o tarp jų gali pasitaikyti ir pražūtingasis SARS CoV-19, net 80 proc. žmonių gali šį virusą persirgti kaip paprastą virusinę infekciją ir juo dalintis dar 37 dienas po ligos. Kai kurie žmonės neserga, bet dalinasi juo su kitais. Dėkoju už pagalbą“, – pagalba džiaugėsi medikė I.Skurvydienė.

Pasiūtos kaukės. Nuotrauka iš Facebook

Medikė komentaruose moterims pasakojo, kad kaukių labiausiai trūksta poliklinikoje, senelių globos namuose, ligoninėje, mat daugybė atsargų yra skirta greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, kurie rūpinasi visų susirgusiųjų gabenimu į ligoninę.

Prie bendros diskusijos prisijungė ir meras Dovydas Kaminskas. Jis tvirtino, kad gauta respiratorių siunta ir ji perduota poliklinikai, ligoninei bei greitajai medicinos pagalbai (GMP). Tačiau pokalbyje dalyvavusi Audra sekmadienį tvirtino, kad respiratoriai GMP stotyje tėra vos du, o į kasdienius iškvietimus GMP darbuotojai vyksta dėvėdami medžiagines kaukes. Negana to, darbuotojai patys jas skalbia ir dezinfekuoja. Kodėl tokia situacija susidarė, meras teigė bandysiantis išsiaiškinti su ligoninės ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovais.

Jau straipsniui pasirodžius, sulaukėme mero Dovydo Kaminsko skambučio. Pasikalbėjęs su gydymo įstaigų vadovais, meras teigė išsiaiškinęs, jog respiratorius ir kitas apsaugines priemones GMP darbuotojai naudoja tik vykdami į iškvietimus dėl galimo koronaviruso užkrato. Savo kaukes medikai naudoja tik visais kitais atvejais.

– Pasakiau, kad duotų medikams respiratorius kiek galima dažniau, įvertinant situaciją. Nes jei visai nevertinsime iškvietimo, tai respiratorių ir savaitei vargiai užteks. Šią savaitę nauja siunta turėtų pasiekti, – dėstė meras.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą