fbpx

Viruso pasekmė: mokytojai atsisako dalyvauti egzaminuose

Dalintis:

Kol kas neskelbiama, kada Tauragės rajono mokyklos baigs šiuos mokslo metus, tačiau jau aišku, kad pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 22 dieną. Tik ne viskas vyks sklandžiai – savivaldybės Švietimo ir sporto skyrių ištiko nemalonūs netikėtumai. Kai kurie mokytojai atsisako dalyvauti abiturientų egzaminų vertinimo komisijų darbe. Dėl to pedagogai kaltina koronavirusą.

Vedėjas sunerimęs

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius tvirtina, kad mokslo metus geriausia baigti iki birželio 1 dienos. Tačiau kada konkrečiai baigtųsi mokslo metai, turi nuspręsti pačios mokyklos. Mokslo metų pabaigos dar neįvardijo ir Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, jau aišku, kad nebeliks dviejų papildomų savaičių, kurios įprastai būdavo skiriamos neformalaus švietimo ir netradicinėms ugdymo veikloms. Anot jo, švietimo, mokslo ir sporto ministras nustato mokslo metų trukmę, todėl pačios mokyklos turi susiskaičiuoti, kada baigti mokslo metus. Su mokyklų vadovais tai dar bus aptariama. Problemų dėl nuotolinio mokymo ir konsultacijų abiturientams, E.Šteimanto nuomone, nekilo, tačiau iškilo kita bėda – kai kurie mokytojai atsisako dalyvauti egzaminuose dėl koronaviruso rizikos.

E.Šteimantas atskleidė, kad Švietimo ir sporto skyrius gavo vienos mokymo įstaigos mokytojų raštą dėl atsisakymo dalyvauti abiturientų žinių vertinimo komisijos darbe.

– Atsisakė tik keli mokytojai. Ieškosime kitų. Panikos nėra, bet jei ir kiti atsisakys? Jei bus masinis atsisakymas? Tikiuosi, kad kažkokiu būdu sprendimą rasime, – nerimo neslėpė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Pasak jo, šiuo ir kitais klausimais bus kalbama šiandien vyksiančiame Nacionalinės švietimo agentūros nuotoliniame pasitarime, skirtame savivaldybių specialistams. Po šio pasitarimo būsią daugiau aiškumo. E.Šteimantas taip pat sakė, kad savivaldybę jau pasiekė instrukcijos, kaip turėtų vykti egzaminai karantino laikotarpiu.

Kol straipsnis buvo parengtas spaudai, E.Šteimantas nepateikė informacijos, kiek rajono moksleivių šiemet laikys egzaminus ir kiek mokytojų prireiks komisijų darbe. Anot jo, skaičių jis pats neturi, o už juos atsakinga specialistė šiuo metu atostogauja.

Dalyvauti atsisako skaudviliškiai

Tauragės rajono anglų kalbos mokytojai jau ne pirmus metus atsisako dalyvauti abiturientų anglų kalbos egzamino vertinimo komisijos darbe. Pernai dalyvauti egzamine atsisakė Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojai.

Kaip šią savaitę „Tauragės kurjeriui“ sakė Žalgirių gimnazijos pedagogė, profesinės sąjungos atstovė Diana Bielskienė, pernai mokytojai buvo atsisakę dalyvauti egzamino vertinimo komisijoje norėdami atkreipti dėmesį į mažą užmokestį.

– Šiemet vienas Žalgirių gimnazijos mokytojas ekspertas ir keturi mokytojai metodininkai vėl stoja į egzaminų komisijos gretas, – patikino D.Bielskienė.

„Tauragės kurjerio“ kalbintos „Versmės“ ir Žygaičių gimnazijų direktorės patikino negirdėjusios, kad jų mokytojai ketintų atsisakyti dalyvauti egzaminų komisijose.

– Dailės ir technologijų mokykliniai egzaminai buvo laikomi nuotoliniu būdu, naudojantis „Zoom“ programėle. Viskas gerai. Prisitaikom prie situacijos, – sakė „Versmės“ gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė.

Žygaičių gimnazijos vadovė Daiva Gabietaitė patikino, kad sklandžiai praėjo ir lietuvių kalbos įskaita.

Nors Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas neatskleidė, kurios mokyklos pedagogai atsisakė dalyvauti egzamine, išsiaiškinome, kad tai Skaudvilės gimnazijos anglų kalbos mokytojai.

Skaudvilės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Šiurienė sakė žinanti apie gimnazijos mokytojų atsisakymą dalyvauti egzamine. Anot jos, tik viena iš atsisakiusių mokytojų yra rizikos grupėje dėl amžiaus.

– Toks jų sprendimas. Negaliu vertinti. Mokytojai nurodė atsisakymo priežastį – atsisako dėl pandemijos. Juos suprantu, žmonės saugosi, – į ilgas kalbas nesileido R.Šiurienė.

Skaudvilės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja teigė nemananti, kad dėl Skaudvilės gimnazijos mokytojų atsisakymo kils egzaminų organizavimo problemų: gimnazijos anglų kalbos mokytojai neatstovauja visai rajono anglų kalbos mokytojų bendruomenei.

Komentuoti nepanoro

Nors Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Oželytė šiuo metu atostogauja, į „Tauragės kurjerio“ telefono skambutį atsiliepė, tačiau patikino, kad iki anglų kalbos egzamino dar nemažai laiko. Egzaminų komisijos buvo sudarytos anksčiau, be to, koronaviruso situacija nuolat keičiasi, niekas nežino, kaip bus birželį. Pabendrauti su žurnaliste egzaminų klausimais ji pažadėjo kitą savaitę.

Su Skaudvilės gimnazijos anglų kalbos mokytojomis bandėme susisiekti. Gavome tik vieną atsakymą.

„Su pagarba Jums noriu pasakyti, kad esu kukli, paprasta mokytoja, nelengvai tiek darbo prasme, tiek emociškai išgyvenanti šį sudėtingą mums visiems laikotarpį, ir nenorėčiau viešinti savo nuomonės bei įžvalgų. Ačiū už supratingumą. Gražios Jums dienos“, – atsakė viena Skaudvilės gimnazijos mokytojų.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą