Vyresni vairuotojai kelyje – pavojus ar patirtis?

Dalintis:

Pirmadienį Vytauto gatvėje įvykusi eismo nelaimė, kuomet garbaus amžiaus vairuotojui sušlubavo sveikata ir jį teko vaduoti iš apsivertusio automobilio, visuomenėje sukėlė diskusijų bangą. Ar reikia ir kada reikia uždrausti vairuoti?

Apie nelaimę Vytauto gatvėje, netoli sankryžos su V.Kudirkos gatve, pranešta pirmadienį 9.32 val. Ant važiuojamosios gatvės dalies buvo apsivertęs „Renault Scenic“ markės automobilis, kurio viduje liko įstrigęs 84-erių vairuotojas. Manoma, kad nelaimė įvyko dėl sutrikusios vyro sveikatos. Senjorą greitosios medicinos pagalbos brigada išgabeno patikrinimui į ligoninę, tačiau sužalojimų nenustatyta. Nelaimės metu nukentėjo priešais „Renault Scenic“ stovėję „Peugeot“ bei „Opel Vectra“. Eismo įvykio liudininkai pasakojo, kad senjoras savo automobiliu bandė išvažiuoti iš aikštelės, tačiau jo transporto priemonė šoko į priekį, kliudydama stovėjusį „Peugeot“, ir staiga vertėsi ant šono.

Tauragėje veikiančios vairavimo mokyklos „Jonvaira“ vadovas Remigijus Jonutis patikslino, kad Kelių eismo taisyklėse nėra numatyta amžiaus riba, nuo kurios būtų draudžiama vairuoti. Apriboti šią teisę gali tik medikai.

– Pas mus ateina mokytis tie, kuriems buvo dėl kokių nors priežasčių atimta teisė vairuoti. Tada pastebime, kad nors vairuoja 40 metų, bet nemoka statyti automobilio. Toks vairuotojas dažnai mokosi lėčiau, reakcija nebe ta. Pasitaiko, kai gatvėje matau, jog pajuda iš vietos net nesižvalgęs. Manau, suėjus pensiniam amžiui reikėtų reikalavimo bent kartą per trejus metus kartoti nors teorines žinias. Kiekvienam vairuotojui bent sykį per 10 metų reiktų atsiversti KET knygelę, – įsitikinęs R.Jonutis.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) informavo, kad vyresnio amžiaus vairuotojams privaloma dažniau tikrintis sveikatą. Vyresni nei 80 metų asmenys pas medikus privalo atvykti kartą per metus, kad galėtų toliau vairuoti.

„Gebėjimą vairuoti lemia ne metai, o sveikatos būklė. Esant pablogėjusiai sveikatai, reikėtų atsisakyti vairavimo, to reikalauja ir KET. Prieš vairuojant visada reikėtų įvertinti savo gebėjimus, žvalumą, sveikatos būklę bei oro sąlygas“, – komentarą „Tauragės kurjeriui“ pateikė Tauragės AVPK.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus Donato Petrošiaus teigimu, net ir turint galiojančią medicininę pažymą, vairuotojo sveikata gali būti tikrinama anksčiau.

– Sudėtingais ir konfliktiniais atvejais apie tinkamumą vairuoti sprendžia įstaigos gydytojų konsultacinė komisija (GKK) arba vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija, – sakė D.Petrošius.

Jei nustatoma, kad asmuo dėl savo sveikatos būklės negali vairuoti traktoriaus ar kitos savaeigės mašinos, medikas informuoja sveikatos priežiūros įstaigos administraciją, kuri praneša policijos komisariatui ar Lietuvos kelių policijos tarnybai. Apie tuos vairuotojus, kurie dėl sveikatos negali vairuoti kitų transporto priemonių, nedelsiant informuojama VĮ „Regitra“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Vazhiaves su 92 mochiute, varo kaip profe. Amzhius – nekliutis. Vairavimo igudziai ir sveikata. Ash uzh:
    – Nuo 23 iki 150 metu vairuotoju perkvalifikuojama. Vairavimo igudzhiu patikra.

Palikite komentarą